archirama.pl

Barack Obama kupił w Polsce porcelanę

Czy Barack Obama będzie jadł wigilijną kolację na porcelanowym serwisie z Polski? To bardzo prawdopodobny scenariusz, gdyż Biały Dom kupił w Fabryce Porcelany Kristoff zastawę stołową oraz garnitur do kawy dla 36 osób. Prezydent USA wybrał porcelanowe naczynia z kolekcji Alaska. Zobaczcie naczynia w kolekcji Alaska, które trafiły do Białego Domu! Podoba wam się design zestawu Alaska?

Zestaw Alaska kupiony przez Baracka Obamę
Fot: Fabryka Porcelany Kristoff

Barack Obama to najlepsza promocja jaką może sobie wyobrazić firma. Takie szczęście ma Fabryka Porcelany Kristoff, która dostarczyła na zamówienie Białego Domu serwis Alaska dla 36 osób. Ale dopomóc szczęściu przedstawicie Fabryki Porcelany Kristoff wysłali ofertę do Waszyngtonu. Zaproponowano design dwóch kolekcji: Fryderyk i właśnie Alaska.

Dostarczona firma kurierską zastawa Alaska składa się z płytkich i głębokich talerzy, salaterek, wazy, miseczek i sosjerek – w sumie 54 elementów. W skład serwisu kawowego natomiast wchodzi 39 części filiżanki, spodeczki, talerzyki deserowe, cukiernice i mleczniki.

Kwota jaką Biały Dom wydał na te porcelanowe cuda jest nieznana. Wiadomo jednak, że typowy zestaw obiadowy Alaska, który może kupić każdy kosztuje około 1100 pln, kawowy natomiast ok. 500 pln. Prezydent USA zażyczył sobie jednak na każdym naczyniu logotyp Białego Domu, który przygotowały Wałbrzyskie Zakłady Graficzne Kalkomania. Dodatkowo zastawa i serwis zdobiona jest ręcznie płynnym złotem. Na spodzie każdego elementu widnieje zaś znak Fabryki Porcelany Kristoff.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Fabryka Porcelany Kristoff
Data publikacji: 21.12.2012 17:44

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!