Lifestyle
LIFESTYLE
Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox. Zobaczcie nową przestrzeń publiczną, która powstała w Gdyni

  • Komentarze

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox. Zobaczcie nową  przestrzeń publiczną, która powstała w Gdyni

Obszar, w którym powstała przestrzeń publiczna Gdynia Infobox do tej pory nie wykorzystywał należycie swojego potencjału. Teraz teren ten zyskał małą architekturę i dużo więcej zieleni. Według założenia Gdynia Infobox ma stać się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć na trawie, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy spędzić czas z dziećmi.

Fot: fot. Mateusz Skowronek
  • Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox. Zobaczcie nową  przestrzeń publiczną, która powstała w Gdyni

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox to obserwatorium wszelkich zmian zachodzących w mieście. Gdynia Infobox to miejsce, z którego mieszkańcy mogą zobaczyć miasto na wielkiej makiecie lub podziwiać nowe inwestycje Gdyni z 22-metrowej wieży. To jednak tylko część oferty gdyńskiego Infoboxu!

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox to nowe, ciekawe miejsce w Gdyni. Gdynia Infobox nazwano obserwatorium zmian, Infobox mieści się przy ulicy Świętojańskiej 30 w Gdyni. Pełni funkcję miejskiego informatora, w którym kumulują się informacje o architekturze, nowych inwestycjach i ciekawych przedsięwzięciach miasta. Z nowego miejsca w Gdyni studenci, członkowie stowarzyszeń, organizacji, firm działających na terenie miasta, deweloperzy, instytucje kultury, media i oczywiście mieszkańcy mogą obserwować wszelkie zmiany zachodzące w mieście i jego okolicach.

Nowe miejsca Gdynia: przestrzeń dla zainteresowanych architekturą i rozwojem Gdyni

Co zobaczyć w Gdyni? Jedną z największych atrakcji Gdynia Infobox jest ogromna makieta miasta, znajdująca się w sali głównej. Duże wrażenie robi nie tylko jej wielkość (8 x 4m) ale i dokładne odwzorowanie każdego szczegółu architektury miasta. Co ciekawe makieta przedstawia zarówno budynki już istniejące jak i te projektowane. Wielkie ekrany dotykowe pozwalają oglądającym odbyć interaktywną wycieczkę do przyszłości miasta.

Co zobaczyć w Gdyni? Widok na miasto z 22-metrowej wieży

Kolejną atrakcją Gdynia Infobox jest 22-metrowa wieża widokowa, z której doskonale widać powstające w mieście nowe inwestycje. Wieża widokowa składa się z 6 pięter. Na samej górze znajduje się taras widokowy, na który można dostać się schodami lub panoramiczną windą. Tam też znajduje się podświetlona mapa Gdyni, na której zaznaczone zostały zrealizowane i przyszłe inwestycje miasta. Z tarasu roztacza się widok na Skwer Kościuszki i morze. Ponadto z wieży widokowej goście Infoboxu mogą zobaczyć jedyną w Polsce oś ulicy, która wdziera się w morze. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. W nocy zarówno Infobox, wieża i plac przylegający do inwestycji jest iluminowany.

Co zobaczyć w Gdyni? Nowe miejsca Gdynia: taras widokowy gdyńskiego Infoboxu

Co zobaczyć w Gdyni? Do dyspozycji zwiedzających gdyński Infobox dostępny jest także peryskop, który pozwala na obserwację z bliska różnych inwestycji Gdyni. Na panoramie miasta oznaczone są ich miejsca. Gdy nakieruje się celownik peryskopu na wybrany obiekt i wciśnie przycisk zoomu, można zobaczyć jak wygląda on z bliska lub jak będzie wyglądał w przyszłości. Obraz z peryskopu wyświetla się również na zainstalowanym na tarasie wieży 46-calowym monitorze zawieszonym pod sufitem, dając możliwość obserwacji wszystkim osobom zgromadzonym na tarasie widokowym.

Co zobaczyć w Gdyni? Gdynia Infobox: zielona i nowoczesna przestrzeń w Gdyni

Obszar, w którym powstała przestrzeń publiczna Gdynia Infobox do tej pory nie wykorzystywał należycie swojego potencjału. Teraz teren ten zyskał małą architekturę i dużo więcej zieleni. Według założenia Gdynia Infobox ma stać się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć na trawie, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy spędzić czas z dziećmi.

Inne atrakcje Gdynia Infobox: Culturebox  i Juniorbox

W skład gdyńskiej inwestycji Gdynia Infobox wchodzi bowiem także kawiarnia, Juniorbox (stworzony z myślą o najmłodszych) oraz Culturebox (miejsce, gdzie znajdują się informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gdyni). W tym miejscu można dowiedzieć się m.in. o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych w mieście a nawet kupić na nie bilety. Głównym przekaźnikiem informacji w CultureBoxie są dotykowe ekrany multimedialne. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie gdyniainfobox.pl

przeczytaj rowniez
Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: fot. Mateusz Skowronek
Data publikacji: 27.08.2013 15:37
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.