Lifestyle
LIFESTYLE

Co zobaczyć w Polsce? Konkurs fotograficzny „Krajobraz dobry i zły”

  • Komentarze

"Architektura-murator": konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły"

Miesięcznik "Architektura-murator" ogłasza konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły". Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 19 września 2014

Fot: Architektura-murator

Współczesna architektura, dzika przyroda, zabytki i reklama w mieście – rozpoczął się konkurs fotograficzny „Krajobraz dobry i zły”. Organizator konkursu, miesięcznik „Architektura-murator” szuka najlepszych i najgorszych widoków, na które można trafić w Polsce

Wielkie piękno czy wrzask w przestrzeni?

Co warto zobaczyć w Polsce, a co jest powodem do wstydu? Celem konkursu „Krajobraz dobry i zły” jest pokazanie tego, co piękne i pozostaje w harmonii z krajobrazem oraz napiętnowanie tego, co go szpeci i niszczy.
Uczestnicy konkursu fotograficznego mają odnaleźć i sfotografować dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce.
Organizatorzy konkursu fotograficznego szukają przykładów skrajnych, najlepszych i najgorszych śladów działalności człowieka. Fotografie mogą być wykonywane na obszarach, których dotyczy ustawa z 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody, czyli w parkach narodowych i krajobrazowych, obszarach chronionego krajobrazu, zespołach przyrodniczo-krajobrazowych. Na konkurs fotograficzny zgłaszać można także przykłady ingerencji na obszarach i w obiektach chronionych na podstawie ustawy z 23 lipca 2003 o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Są to pomniki historii, parki kultury, obiekty wpisane do rejestru zabytków. Mogą to być również doliny rzeczne, kompleksy leśne, ciągi wzgórz, pola wydmowe, torfowiska. 

Współczesna architektura i przestrzeń publiczna

Prace nadsyłane na konkurs fotograficzny mogą przedstawiać kompleksy  zabudowy, pojedyncze bryły architektoniczne, obiekty tymczasowe ( w tym np. nośniki reklam), przedstawiające krajobraz – kontekst danego obiektu. Organizator konkursu zachęca także do śledzenia innych przykładów aktywności budowlanej człowieka i wyszukiwania tych, które szczególnie wzbogacają albo niszczą naturalny polski krajobraz. Ważne są przy tym zarówno względy estetyczne, jak i ekologiczne.
Dzięki konkursowi Krajobraz dobry i zły zbudujemy piękniejszą Polskę! – zapewniają pomysłodawcy.

Nagrody i terminy w konkursie fotograficznym

Prace na konkurs „Krajobraz dobry i zły” nadsyłać można od 26 sierpnia do 19 września 2014. Od 20 do 27 września na stronie www.polskikrajobraz.pl trwać będzie głosowanie internautów.
Wybrani w głosowaniu internautów autorzy najlepszych prac w obu kategoriach (dobry i zły krajobraz) otrzymają aparat fotograficzny Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50, zaś trzy wyróżnione prace zdobędą roczną prenumeratę miesięcznika „Podróże”.
Jury ekspertów przyzna ponadto dwie nagrody w wysokości 3500 zł każda.  
 
Informacja o położeniu i identyfikacji obszarów chronionych powołanych na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody dostępna jest na stronie internetowej http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/. Natomiast wykazy obszarów i obiektów chronionych na podstawie ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami znajdują się na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Zabytki_w_Polsce/.

Strona konkursowa: www.polskikrajobraz.pl

Organizator konkursu fotograficznego: „Architektura-murator”
Patroni: Minister Środowiska, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska
Patroni medialni: Super Express,  Muratordom.pl, Muratorplus.pl, Urzadzamy.pl, Archirama.pl, Wymarzonyogrod.pl

Konkurs fotograficzny - krajobraz dobry i zły
przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Architektura-murator
Data publikacji: 26.08.2014 12:13
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.