archirama.pl

Co zobaczyć w Wiedniu? Festiwal street artu

Festiwal street artu Cash, Cans & Candy trwa przez całe lato. Zostaną po nim nowe murale w mieście

Co zobaczyć w Wiedniu? Street art, murale i architektura

Surgere Supra Bestias. Projekt: duet Faile

Fot: Galeria Hilger NEXT, materiały prasowe

Wiedeń cieszy się opinią jednego z najatrakcyjniejszych miast na świecie, według raportu Mercera daje najwyższą jakość życia mieszkańcom, wyprzedzając metropolie Europy, Ameryki i Azji. Miasto jest znane z zabytków architektury, muzycznych tradycji, kawiarni... Ten konserwatywny i nieco staroświecki wizerunek przełamuje między innymi dzięki sztuce współczesnej.  
 W roku 2016, już po raz trzeci, odbywa się w austriackiej stolicy festiwal Cash, Cans & Candy. Tym razem wątkiem łączącym prace artystów są inspiracje pop-artem, a hasło edycji brzmi Look Again! Od pop artu do street artu.

Zaproszeni przez galerię Hilger NEXT artyści będą pracować w Wiedniu przez całe lato. Festiwal sztuki ulicy zaczął się w czerwcu, a potrwa do 10 września 2016. Będą wśród nich Shepard Fairey z USA, znany m.in. z wspierającego kampanię prezydencką Baracka Obamy plakatu „Hope”. Artysta angażuje się w akcje humanitarne, nie stroni od polityki, ale zajmuje się także projektowaniem ubrań i okładek płyt, ilustracją i grafiką.
Poza tym w festiwalu mają uczestniczyć Peter Phobia z Austrii, ROA z Belgii, Ben Frost z Australii oraz D*Face z Wielkiej Brytanii.
W programie festiwalu są między innymi warsztaty sitodruku, zajęcia dla dzieci, spacery szlakiem wiedeńskich murali. Dla tych, którzy nie zdążą dojechać latem do Wiednia, pozostaną na ścianach wielkie malowidła.

Więcej informacji na stronie galerii www.hilger.at.

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Galeria Hilger NEXT, materiały prasowe
Data publikacji: 6.07.2016 13:18

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!