archirama.pl

Design dla dzieci: Akademia Pana Technika

W ramach Gdynia Design Days 2015 odbędą się zajęcia Akademii Pana Technika. Przez dziesięć dni trwać będą zajęcia z programowania i konstruowania

Design nie tylko dla dzieci: zbuduj robota

Akademia Pana Technika, Gdynia 2015

Fot: Centrum Designu Gdynia - materiały prasowe

Dom pełen robotów

Na zajęciach Akademii Pana Technika będzie można zbudować własny pojazd, elektroniczny instrument muzyczny, a nawet kuchennego pomocnika. Wszystkie te maszyny składane są z elementów Lo Fi Robot. W zestawach znajdują się wycinane laserowo ze sklejki części, tanie elementy elektroniczne i łączące wszystko śrubki. Sercem robota jest mikrokontroler ARDUINO, darmowe oprogramowanie dostępne jest w sieci.
Zmontowane maszyny kojarzą się trochę ze steampunkowymi konstrukcjami, trochę z robotami z powieści Lema. Z tego samego zestawu można zbudować różne maszyny. Co ważne, podstawowy zestaw można łatwo modyfikować, dodając standardowe elementy elektroniczne, koła czy części mechaniczne.
Przed rozpoczęciem własnych projektów najlepiej popracować z kimś doświadczonym.  Interaktywna wystawa będzie do tego dobrym wstępem. Organizatorzy Akademii zaplanowali pokazy, wspólne zwiedzanie,  a także warsztaty z podstaw konstruowania robotów i tworzenia unikatowych instrumentów.  
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o rejestrację za pośrednictwem strony Centrum Designu Gdynia.

Festiwal designu

Festiwal Gdynia Design Days 2015 trwa od 3 do 12 lipca. Kilkadziesiąt wydarzeń zorganizowanych zostało w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, na placu Kaszubskim oraz w wielu innych punktach miasta. W programie m.in. Typografia podwodna, Świat bez krzeseł, na ratunek miastu, projektowanie instrumentów „ze wszystkiego”, wykład o pracy współczesnego ilustratora i wiele innych wydarzeń.  Autor: KZ
Zdjęcia: Centrum Designu Gdynia - materiały prasowe
Data publikacji: 1.07.2015 16:34

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!