Ze zbiorów będących w posiadaniu Muzeum Sztuki w Łodzi na platformie Google Art Project znalazło się około 80 pozycji. Głównie dzieła sztuki XIX i XX wiecznej. Muzeum udostępniło, poprzez platformę Googla, dzieła takich artystów; jak Witkacy, Hiller, Szczuka, Kantor, Starczewski. Wszystkie prace można oglądać w wysokiej rozdzielczości.
>>Google Street View pokazuje nasze miasta. Zobacz Polskę oczami Street View
Z kolei Muzeum Pałacu w Wilanowie zdecydowało się na upublicznienie w Google Art Project 55 prac ze swoich zbiorów. W wysokiej rozdzielczości, na własnym komputerze możemy podziwiać "Portret konny Stanisława Kostki Potockiego", czy obraz Pompea Batoniego "Apollo i dwie Muzy". Google Art Project zgromadził już prace blisko 150 muzeów z ponad 40 krajów świata. Muzealna platforma Googla pozwala na wirtualny spacer przez różne epoki i style w sztuce. Internauci mogą w wysokiej rozdzielczości podziwiać około 30 tys. dzieł sztuki z całego świata.
Wszystkie pozycje zostały sfotografowane w bardzo wysokiej rozdzielczości, co pozwala na obcowanie z wirtualną sztuką w najdrobniejszych detalach. Dodatkowo Google sfotografowało 46 dzieł w nadzwyczajnie wysokiej rozdzielczości, pozwalającej dostrzec elementy, niewidoczne normalnie gołym okiem. Dzięki temu internauta może zobaczyć nawet najdrobniejsze pęknięcia farby czy ruchy pędzlem.
Platforma pozwala również na spacer przez korytarze i sale 46 muzeów. Dzięki temu możemy, nie tylko podziwiać sztukę, ale także poczuć wyjątkowy klimat muzeum. Podróżowanie poprzez wirtualne style, epoki i dzieła jest proste i intuicyjne. Bo zbiory zapisane na platformie są uporządkowane według nazwiska artysty, dzieła, rodzaju sztuki, muzeum, kraju, kolekcji i epoki.