Lifestyle
LIFESTYLE

Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg

 • Komentarze

Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg

Mat. Forestile

 • Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg
 • Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg
 • Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg
 • Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg
 • Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg

Ekologiczny, bezpieczny dla użytkownika, a zarazem atrakcyjny – taki właśnie chce być dzisiejszy design. Istnieją jednak marki, które nie zważając na panujące trendy, tworzą dobre wzornictwo z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i zdrowia swoich klientów. Jednym z nich jest włoski producent podłóg Listone Giordano, który od początku swojej działalności reprezentuje proekologiczne i społecznie odpowiedzialne podejście do biznesu.

W dzisiejszych czasach konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, czytają etykiety i starają się unikać produktów, które w swoim składzie zawierają szkodliwe substancje, takie jak np. konserwanty. Dotyczy to również drewna. Przy jego obróbce dozwolone jest stosowanie np. pentacholorofenu – środka, który sprawia, że surowiec zachowuje swoją świeżość podczas magazynowania. Jednak jego obecność w procesie produkcyjnym zależy wyłącznie od producenta.

Wspomnianych ulepszaczy konsumenci na pewno nie znajdą w podłogach Listone Giordano. Ta włoska marka opiera swój proces produkcyjny na nieustającym rozwoju technologicznym, a także poszanowaniu natury i autentycznego dziedzictwa kulturowego. Deski Listone Giordano przechodzą przez dwufazowy proces produkcyjny, są sezonowane z poszanowaniem wszelkich zasad technologicznych. Dodatkowo posiadają szereg certyfikatów potwierdzających jakość i dbałość o środowisko.

Wiesz na czym stoisz

Wszystkie produkty Listone Giordano wykańczane są olejowoskami oraz nowoczesnymi lakierami które nie zawierają rozpuszczalników. Co więcej w ich składzie nie ma formaldehydu, związku organicznego o toksycznych właściwościach, który występuje w różnych artykułach gospodarstwa domowego. Wszystko za sprawą bardzo surowych tekstów wykonywanych przez Listone Giordano na półproduktach oraz produktach końcowych. Dają one gwarancję tego, że zawartość tej substancji jest często dziesięciokrotnie niższa niż poziom bezpieczeństwa określony nawet przez najbardziej rygorystyczne przepisy europejskie.

Jednym z czynników, które decydują o wyborze przeze mnie podłóg Listone Giordano jest sposób pozyskiwania drewna do produkcji. Zrównoważona uprawa drzew, oparta na tradycjach sięgających średniowiecza, nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Z kolei same produkty wykonane są bez udziału szkodliwych środków chemicznych, a mimo to mają certyfikaty, które potwierdzają możliwość używania ich w łazienkach, co z mojego punktu widzenia – jako architekta -  daje mi duże możliwości aranżacji i pewność, że inwestor nie będzie miał problemów z użytkowaniem podłogi w warunkach podwyższonej wilgotności – przyznaje arch. Jacek Tryc

Parkiety z jonami srebra

Jak powszechnie wiadomo srebro oprócz swojej roli dekoracyjnej, posiada również właściwości antybakteryjne, które zaczęto wykorzystywać przy produkcji podłóg. Dzięki temu, na deskach pokrytych jonami srebra bakterie nie namnażają się tak szybko,  jak na parkietach bez tej dodatkowej warstwy. Listone Giordano, zdając sobie sprawę z potrzeb społeczeństwa, tworzy wszystkie wykończenia w technologii Crystalecare wykorzystującej antybakteryjne jony srebra. Tym samy są one w pełni bezpieczne dla zdrowia, a przede wszystkim są przyjazne alergikom.

Zrównoważony rozwój

Ekologiczne podejście biznesu marki Listone Giordano opiera się nie tylko na pełnej kontroli procesów produkcyjnych, ale również na wykorzystywaniu drewna w sposób zrównoważony. Deski podłogowe powstają z drzew, które są wycinane u szczytu swojego cyklu życia. Na ich miejsce od razu sadzi się młodsze okazy, które podczas wzrostu absorbują więcej dwutlenku węgla niż jego poprzednicy. Na jedno użyte do produkcji podłóg drzewo są sadzone kolejne dwa. Takie zarządzanie zasobami naturalnymi nie przynosi negatywnych strat dla środowiska.

Świadomy wybór dla zdrowego życia

Drewniane podłogi Listone Giordano to przede wszystkim świadomy wybór. Te drewniane deski pozbawione toksycznych substancji mają pozytywny wpływ na środowisko, nawet po zamontowaniu w domu. Drewno poprawia wydajność cieplną, wyrównuje wilgotność pomieszczeń i zatrzymuje akumulację ładunków elektrostatycznych. Wszystko to tworzy naturalne warunki dla zdrowego życia.

Nacisk na ekologiczne rozwiązania obserwujemy w niemal każdej dziedzinie naszego życia i architektura nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Nasi klienci przejawiają coraz większą troskę o środowisko. W projektach poszukujemy harmonii pomiędzy człowiekiem a naturą, balansu pomiędzy dużymi producentami i niewielkimi, rodzinnymi manufakturami, z przewaga tradycyjnego rzemiosła. Staramy się kierować w stronę biznesów proekologicznych, skupiając się na doborze materiałów najwyższej jakości, rozwiązaniach energooszczędnych, sprzętach ograniczających zużycie wody czy selekcjonowanych parkietach, przy produkcji których w zamian za jedno zabrane lasowi drzewo sadzi się dwa kolejne. Ekologia po prostu się opłaca – zarówno nam, jak i samej planecie - mówią Aga Kobus i Grzegorz Goworek z pracowni Studio.O.

Dystrybutorem drewnianych parkietów Listone Giordano na polskim rynku jest salon Forestile, mieszący się przy ul. Stawki 4B w Warszawie. To w nim znajdziemy wyjątkowe włoskie deski, które są w pełni bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkowników.

Forestile 

to salon ekskluzywnych parkietów drewnianych oraz generalny dystrybutor na rynek polski włoskiej marki Listone Giordano. Forestile to rodzinna firma stworzona przez Joannę i Grzegorza Jezierskich z głębokiej pasji do surowca jakim jest drewno. Zespół Forestile tworzą wysokiej klasy specjaliści, którzy od ponad dwóch dekad oferują klientom najwyższej jakości drewniane podłogi od starannie wyselekcjonowanych producentów parkietów drewnianych i tarasów. Firmę wyróżnia indywidualne i kompleksowe podejście do klienta. Na profesjonalną pomoc Forestile można liczyć już od momentu powstawania koncepcji oraz poszukiwania najlepszych rozwiązań, po przygotowanie projektu i jego montaż. Specjaliści Forestile pozostają do dyspozycji nawet kilka lat po zakończeniu realizacji. Salon zajmuje się także profesjonalną konserwacją i czyszczeniem zawsze z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów do pielęgnacji. W warszawskim showroomie Forestile znajduje się szeroka gama produktów, aby umożliwić klientom bezpośredni kontakt z surowcem. Firma odznacza się także pro-ekologicznym podejściem zarówno do zasad produkcji parkietów, jak i materiałów wykorzystywanych do ich montażu oraz pielęgnacji. Doskonała jakość produktów i zaawansowane rozwiązania technologiczne stosowane przez producentów sprawiają, że w salonie Forestile można znaleźć podłogę drewnianą do wszystkich pomieszczeń – począwszy od wnętrz użytkowych, po pokoje mieszkalne, kuchnię, łazienkę oraz taras.

Więcej na www.listonegiordano.comwww.forestile.pl

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 11.03.2020 11:56
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.