archirama.pl

Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg

Ekologiczny, bezpieczny dla użytkownika, a zarazem atrakcyjny – taki właśnie chce być dzisiejszy design. Istnieją jednak marki, które nie zważając na panujące trendy, tworzą dobre wzornictwo z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i zdrowia swoich klientów. Jednym z nich jest włoski producent podłóg Listone Giordano, który od początku swojej działalności reprezentuje proekologiczne i społecznie odpowiedzialne podejście do biznesu.

Ekologiczne podejście Listone Giordano do produkcji podłóg

Mat. Forestile

W dzisiejszych czasach konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, czytają etykiety i starają się unikać produktów, które w swoim składzie zawierają szkodliwe substancje, takie jak np. konserwanty. Dotyczy to również drewna. Przy jego obróbce dozwolone jest stosowanie np. pentacholorofenu – środka, który sprawia, że surowiec zachowuje swoją świeżość podczas magazynowania. Jednak jego obecność w procesie produkcyjnym zależy wyłącznie od producenta.

Wspomnianych ulepszaczy konsumenci na pewno nie znajdą w podłogach Listone Giordano. Ta włoska marka opiera swój proces produkcyjny na nieustającym rozwoju technologicznym, a także poszanowaniu natury i autentycznego dziedzictwa kulturowego. Deski Listone Giordano przechodzą przez dwufazowy proces produkcyjny, są sezonowane z poszanowaniem wszelkich zasad technologicznych. Dodatkowo posiadają szereg certyfikatów potwierdzających jakość i dbałość o środowisko.

Wiesz na czym stoisz

Wszystkie produkty Listone Giordano wykańczane są olejowoskami oraz nowoczesnymi lakierami które nie zawierają rozpuszczalników. Co więcej w ich składzie nie ma formaldehydu, związku organicznego o toksycznych właściwościach, który występuje w różnych artykułach gospodarstwa domowego. Wszystko za sprawą bardzo surowych tekstów wykonywanych przez Listone Giordano na półproduktach oraz produktach końcowych. Dają one gwarancję tego, że zawartość tej substancji jest często dziesięciokrotnie niższa niż poziom bezpieczeństwa określony nawet przez najbardziej rygorystyczne przepisy europejskie.

Jednym z czynników, które decydują o wyborze przeze mnie podłóg Listone Giordano jest sposób pozyskiwania drewna do produkcji. Zrównoważona uprawa drzew, oparta na tradycjach sięgających średniowiecza, nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Z kolei same produkty wykonane są bez udziału szkodliwych środków chemicznych, a mimo to mają certyfikaty, które potwierdzają możliwość używania ich w łazienkach, co z mojego punktu widzenia – jako architekta -  daje mi duże możliwości aranżacji i pewność, że inwestor nie będzie miał problemów z użytkowaniem podłogi w warunkach podwyższonej wilgotności – przyznaje arch. Jacek Tryc

Parkiety z jonami srebra

Jak powszechnie wiadomo srebro oprócz swojej roli dekoracyjnej, posiada również właściwości antybakteryjne, które zaczęto wykorzystywać przy produkcji podłóg. Dzięki temu, na deskach pokrytych jonami srebra bakterie nie namnażają się tak szybko,  jak na parkietach bez tej dodatkowej warstwy. Listone Giordano, zdając sobie sprawę z potrzeb społeczeństwa, tworzy wszystkie wykończenia w technologii Crystalecare wykorzystującej antybakteryjne jony srebra. Tym samy są one w pełni bezpieczne dla zdrowia, a przede wszystkim są przyjazne alergikom.

Zrównoważony rozwój

Ekologiczne podejście biznesu marki Listone Giordano opiera się nie tylko na pełnej kontroli procesów produkcyjnych, ale również na wykorzystywaniu drewna w sposób zrównoważony. Deski podłogowe powstają z drzew, które są wycinane u szczytu swojego cyklu życia. Na ich miejsce od razu sadzi się młodsze okazy, które podczas wzrostu absorbują więcej dwutlenku węgla niż jego poprzednicy. Na jedno użyte do produkcji podłóg drzewo są sadzone kolejne dwa. Takie zarządzanie zasobami naturalnymi nie przynosi negatywnych strat dla środowiska.

Świadomy wybór dla zdrowego życia

Drewniane podłogi Listone Giordano to przede wszystkim świadomy wybór. Te drewniane deski pozbawione toksycznych substancji mają pozytywny wpływ na środowisko, nawet po zamontowaniu w domu. Drewno poprawia wydajność cieplną, wyrównuje wilgotność pomieszczeń i zatrzymuje akumulację ładunków elektrostatycznych. Wszystko to tworzy naturalne warunki dla zdrowego życia.

Nacisk na ekologiczne rozwiązania obserwujemy w niemal każdej dziedzinie naszego życia i architektura nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Nasi klienci przejawiają coraz większą troskę o środowisko. W projektach poszukujemy harmonii pomiędzy człowiekiem a naturą, balansu pomiędzy dużymi producentami i niewielkimi, rodzinnymi manufakturami, z przewaga tradycyjnego rzemiosła. Staramy się kierować w stronę biznesów proekologicznych, skupiając się na doborze materiałów najwyższej jakości, rozwiązaniach energooszczędnych, sprzętach ograniczających zużycie wody czy selekcjonowanych parkietach, przy produkcji których w zamian za jedno zabrane lasowi drzewo sadzi się dwa kolejne. Ekologia po prostu się opłaca – zarówno nam, jak i samej planecie - mówią Aga Kobus i Grzegorz Goworek z pracowni Studio.O.

Dystrybutorem drewnianych parkietów Listone Giordano na polskim rynku jest salon Forestile, mieszący się przy ul. Stawki 4B w Warszawie. To w nim znajdziemy wyjątkowe włoskie deski, które są w pełni bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkowników.

Forestile 

to salon ekskluzywnych parkietów drewnianych oraz generalny dystrybutor na rynek polski włoskiej marki Listone Giordano. Forestile to rodzinna firma stworzona przez Joannę i Grzegorza Jezierskich z głębokiej pasji do surowca jakim jest drewno. Zespół Forestile tworzą wysokiej klasy specjaliści, którzy od ponad dwóch dekad oferują klientom najwyższej jakości drewniane podłogi od starannie wyselekcjonowanych producentów parkietów drewnianych i tarasów. Firmę wyróżnia indywidualne i kompleksowe podejście do klienta. Na profesjonalną pomoc Forestile można liczyć już od momentu powstawania koncepcji oraz poszukiwania najlepszych rozwiązań, po przygotowanie projektu i jego montaż. Specjaliści Forestile pozostają do dyspozycji nawet kilka lat po zakończeniu realizacji. Salon zajmuje się także profesjonalną konserwacją i czyszczeniem zawsze z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów do pielęgnacji. W warszawskim showroomie Forestile znajduje się szeroka gama produktów, aby umożliwić klientom bezpośredni kontakt z surowcem. Firma odznacza się także pro-ekologicznym podejściem zarówno do zasad produkcji parkietów, jak i materiałów wykorzystywanych do ich montażu oraz pielęgnacji. Doskonała jakość produktów i zaawansowane rozwiązania technologiczne stosowane przez producentów sprawiają, że w salonie Forestile można znaleźć podłogę drewnianą do wszystkich pomieszczeń – począwszy od wnętrz użytkowych, po pokoje mieszkalne, kuchnię, łazienkę oraz taras.

Więcej na www.listonegiordano.comwww.forestile.pl

Data publikacji: 11.03.2020 11:56

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!