archirama.pl

Fresh Design z Europy Środkowej

Nowe pomysły na zagospodarowanie przestrzeni, przywrócenie rzeki miastu i współpraca młodych projektantów z Europy Srodkowej. To założenia warsztatów Fresh Design. Rekrutacja trwa do 30 października 2015

Współczesny design z Europy: warsztaty Fresh Design

Fresh Design 2015, czyli świeże spojrzenie na projektowanie terenów nadrzecznych

Fot: freshdesign.edu.pl


W ramach międzynarodowych warsztatów Fresh Design spotkają się studenci z Polski, Czech, Słowacji, Węgier oraz Niemiec. Podzieleni na zespoły, będą dyskutować o projektowaniu przestrzeni, a następnie spróbują zmierzyć się z rzeczywistymi problemami. W edycji 2015 zadanie projektowe polega na  zagospodarowaniu przylegających do Odry terenów we Wrocławiu, od ujścia Oławy, przez bulwar Xawerego Dunikowskiego, wyspę Piasek, elektrownię wodną zaprojektowaną przez wrocławską gwiazdę architektury, Maxa Berga, po most Sikorskiego oraz odcinek od mostu Uniwersyteckiego wzdłuż ulicy Kurkowej.

Młodzi projektanci i artyści będą wspólnie pracować przez dziesięć dni, od 20 do 30 listopada 2016. Nowe pomysły na zagospodarowanie rzeki mają pomóc w odkryciu jej potencjału. Prezentacja projektów odbędzie się 29 listopada 2015 o godzinie 18.00 w auli na terenie CRZ Krzywy Komin (ul. Dubois 33-35a, Wrocław). Po prezentacji najlepszych prac odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący zagospodarowania terenów rzecznych w miastach. Następnie wyniki warsztatów w postaci wystawy będą eksponowane do końca grudnia 2015 we wszystkich krajach zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Nabór uczestników potrwa do 30 października. Zainteresowani udziałem studenci kierunków projektowych, w tym architektury i wzornictwa, powinni wypełnić formularz dostępny na stronie www.freshdesign.edu.pl oraz nadesłać portfolio i krótki biogram.

Więcej informacji: www.freshdesign.edu.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: freshdesign.edu.pl
Data publikacji: 23.10.2015 10:53

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!