archirama.pl

Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród

Pawilon ogrodowy, który możesz postawić w domu, na tarasie lub balkonie, to nowy pomysł Ikei na wsparcie domowych upraw roślin. Sferyczny ogród to specjalnie przygotowana konstrukcja, na której możesz uprawiać ulubione zioła, czy kwiaty. Oczywiście jak to bywa z meblami od Ikea – ten produkt wymaga samodzielnego złożenia.

Growroom - nowy pomysł Ikea na domowy ogród

Dzięki bezpłatnej instrukcji montażu będziesz mógł samodzielnie złożyć przydowmowy ogródek

Fot: Niklas Adrian Vindelev (źródło: space10)

Rośliny w domu wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie: uspokajają, poprawiają wygląd wnętrza, a co najważniejsze mogą być pomocne podczas gotowania. W odpowiedzi na te potrzeby powstał niepowtarzalny projekt.

Growroom – domowy ogród od Ikea

Pomysłodawcami tego rozwiązania jest dwójka architektów z pracowni Space10. Określani są mianem "laboratorium futurystycznych rozwiązań projektowych Ikea". Growroom to darmowa propozycja, przede wszystkim dla mieszkańców dużych miast, którzy nie mają ani miejsca ani czasu na pielęgnacje przydomowego ogrodu.

Konstrukcja ma wymiary 2,8 x 2,5 m, więc spokojnie zmieści się w mieszkaniu. Dzięki ażurowej konstrukcji, ustawione rośliny będą miały w każdym miejscu dostęp do światła dziennego. Ich uprawę ułatwi również sferyczny kształt ogrodu – dzięki temu łatwo będzie dotrzeć do każdej z roślin.

Pawilon ogrodowy do samodzielnego wykonania – nowy pomysł Ikea

Ikea chce ustawiać sferyczne ogrody w takich miastach jak Helsinki, Rio de Janeiro, San Francisco czy Tajnej. Jednak taką konstrukcję możesz wykonać samodzielnie. Ikea udostępniła za darmo instrukcję montażu domowego ogrodu. Do wykonania konstrukcji potrzebujesz dwa młotki, śruby i sklejkę, z której wytniesz poszczególne elementy. Będzie to doskonała rozrywka na pierwsze wiosenne dni.

Zdjęcia: Niklas Adrian Vindelev (źródło: space10), Alona Vibe (źródło: space10)
Data publikacji: 21.02.2017 14:13

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!