Dancing na barce
Patronami poprzednich edycji festiwalu Niewinni czarodzieje byli Leopold Tyrmand, Krzysztof Komeda, Roman Polański. W tym roku tematami przewodnimi będzie twórczość Janusza Morgensterna oraz Janusza Głowackiego. Zobaczymy Warszawę z pogranicza dwóch epok – Władysława Gomułki i Edwarda Gierka.
Filmy „Jowita”, „Do widzenia do jutra”, „Trzeba zabić te miłość” będziemy mogli zobaczyć w sobotę o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Z Janusem Głowackim uczestnicy festwialu będą mogli się spotkać w piątek o 18 również w muzeum.
Świetnie zapowiada się cykliczna już impreza dancingowa. W tym roku na tańcach możemy się spotkać na barkach przy moście Śląsko – Dąbrowskim. Zagra tam Tymon Tymański z zespołem Polish Yass Ensemble, zaproszenia do odebrania w kasie Muzeum Powstania.
Problemy inżyniera Karwowskiego
Miłośników architektury organizatorzy zapraszają na odnowiony Dworzec Centralny. Tu w niedzielę, Jarosław Trybuś opowie o budownictwie wspomnianego okresu, kiedy powstawała Trasa Łazienkowska, dzielnica Ursynów, odbudowywano Zamek Królewski, projektowano metro. Był to ostatni moment tylu inwestycji przed krachem lat 80. Trybuś przywoła filmy i seriale w których widać wspomnianą architekturę. W Cafe Poczekalnia pokaże z jakimi problemami borykał się inżynier Karwowski.
Osiecka w fotoplastikonie
W fotoplastikonie natomiast już trwa wystawa fotografii Jana Borkowskiego Agnieszki Osieckiej. Na wernisażu, który otwierał festiwal,w środę, posłuchać mogliśmy Tomasza Steńczyka, laureata XIV Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Zobaczymy słynną warszawiankę w fotosach na Saskiej Kępie gdzie mieszkała, w Łazienkach czy w Wawrze. Festiwal trwa tylko pięć dni, dlatego trzeba się spieszyć i koniecznie wybrać na jedną z imprez. Wystawa Osieckiej potrwa nieco dłużej, bo do 12 listopada.
Więcej na www.niewinniczarodzieje.pl
