archirama.pl

„Krajobraz dobry i zły”. Wystawa pokonkursowa w centrum Warszawy

Zdjęcia nadesłane na konkurs fotograficzny „Krajobraz dobry i zły” zobaczyć będzie można na plenerowej wystawie przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły"

Jak człowiek wpływa dziś na krajobraz? Dobre i złe ingerencje w chronioną przestrzeń

Fot: OlaLila, www.polskikrajobraz.pl

Konkurs fotograficzny: najlepsze prace

We wtorek 21 października 2014 rozpoczyna się wystawa wybranych prac z konkursu fotograficznego „Krajobraz dobry i zły”.  Przez miesiąc obok Pałacu Prezydenckiego prezentowane będą współczesne krajobrazy Polski. Nadesłane na konkurs fotograficzny prace to przegląd dobrych i złych przykładów ingerencji człowieka w otoczenie.

Zorganizowany przez miesięcznik „Architektura-murator" konkurs mówi tyle samo o zmianach zachodzących w przestrzeni publicznej w Polsce, ile o wrażliwości obserwatorów, problemach, które uznali za najbardziej istotne.  Konkurs dawał okazje do zabrania głosu w dyskusji o ochronie unikalnego środowiska naturalnego i kulturowego dziedzictwa w Polsce. Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało w związku z prezydencką inicjatywą ustawodawczą mającą na celu ochronę polskiego krajobrazu.

Spośród przeszło 1000 fotografii nadesłanych na konkurs, jury przyznało dwie nagrody, po jednej w kategoriach: Krajobraz dobry i Krajobraz zły. Dwie kolejne nagrody i trzy wyróżnienia przyznali w plebiscycie internauci.


Wystawa „Krajobraz dobry i zły”
21 października - 20 listopada 2014
Organizator: „Architektura-murator"
Projekt wystawy: Paweł Kłudkiewicz
Wystawa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego
www.polskikrajobraz.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Paweł Kłudkiewicz, OlaLila, www.polskikrajobraz.pl
Data publikacji: 17.10.2014 12:54

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!