archirama.pl

Leniwe wakacje w łóżku – tylko w pracowitym Poznaniu

Co zobaczyć w Poznaniu? Właśnie zaczęło działać jedyne w Polsce Kino Łóżkowe. To jedna z atrakcji TRANSATLANTYK Festival

Kino łóżkowe, TRANSATLANTYK Festival

Kino łóżkowe w Poznaniu  TRANSATLANTYK Festival

Fot: TRANSATLANTYK Festival - materiały prasowe


W piątek 31 lipca na poznańskim placu Wolności rozpoczęło działalność Kino Łóżkowe. Przez dwa tygodnie w Łóżkotece będzie można oglądać filmy. Nietypowa przestrzeń publiczna ma bawić, karmić, edukować i integrować publiczność festiwalu. Projekt przygotowany został przez organizatorów festiwalu wspólnie z Meble VOX, Concordia Design, a także uczelniami Grupy Human Touch.

W programie między innymi 38 projekcji filmów, ale też sesja, zajęcia dla dzieci, wakacyjne leniwe śniadanie i inne atrakcje. Także te dla ducha - wykłady w Łóżkotece poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu SWPS i Collegium Da Vinci. Będą też znani dziennikarze, blogerzy, projektanci, specjaliści ds. komunikacji, kulturoznawcy, wreszcie seksuolodzy.
W ciągu dnia organizatorzy zapraszają także wszystkich chętnych do „łóżkowego biura” z bezpłatnym dostępem do sieci. Taka alternatywa dla pracy w modnej kawiarni czy innych form coworkingu. 

We wszystkich wydarzeniach można uczestniczyć w wyjątkowo wygodnej pozycji. Każde z 50 łóżek rozstawionych na placu Wolności zaopatrzone jest w baldachim, ekran i bardziej konwencjonalne dodatki, takie jak wielkie poduchy. Łóżkoteka oraz Mobilne Kino ŠKODY to dwie wizytówki TRANSATLANTYK Festival 2015.

Większość wydarzeń jest bezpłatna. Bilety na pokazy Kina Łóżkowego kosztują 30 zł za łóżko – zgodnie z  sugestiami organizatorów mogą z niego korzystać na raz cztery osoby. Bilety dostępne są na stronie www.ebilet.pl.

Czytaj także: 60 łóżek VOX for You na TransatlantykuAutor: KZ
Zdjęcia: TRANSATLANTYK Festival - materiały prasowe, PORTA - materiały prasowe
Data publikacji: 31.07.2015 15:19

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!