archirama.pl

Meble Ikea do łazienki: nietypowa reklama

Meble ze sklepów Ikea nie kojarzą się raczej z twórczym szaleństwem, ale szwedzką firmę stać na odrobinę fantazji, konieczną, by na miejskim placu ustawić żywy bilboard

Meble Ikea – nowości nie tylko do małej łazienki. Jak Ikea urządza w tym sezonie małą łazienkę. Ikea zdjęcia będzie wyglądała łazienka Ikea

Mała łazienka w stylu Ikea

Fot: materiały prasowe

Niedawno w ramach promocji mebli Ikea takie bilboardy z żywymi aktorami pojawiły się na dworcu Saint-Lazare w Paryżu. Właściwie trudno mówić o typowych bilboardach, nie chodzi o wielkoformatowe grafiki, tylko bryły - wycinki mieszkania, osadzone nad placem.
Obok paryskiego dworca kolejowego powstały dwie „przekrojone”, ale działające łazienki. Żeby wrażenie było pełne, marketingowcy z Ikea zatrudnili aktorów, którzy w przewiewnych wnętrzach łazienek krzątali się, myjąc zęby czy układając włosy.  Zajmowało im to godzinę rano i kolejną wieczorem.

Bilboard pozostał eksperymentem, na pewno zwracał uwagę, ale szwedzki koncern ograniczył się do efektów pojedynczej interwencji. Równie efektowne byłyby pewnie inne pomieszczenia – aktor mógłby np. przechodzić do kolejnej bryły, wypełnionej meblami biurowymi czy zestawem brył do jadalni.

Ikea od dawna wychodzi swoimi bilboardami w miejską przestrzeń. Ułożone na pionowej ścianie wzory z kanap czy kartonów to jednak standard, podobnie jak grafiki z powtarzającym się motywem opakowań. Dużo większe wrażenie na zobojętniałych na reklamę przechodniach może zrobić np. przystanek autobusowy wypełniony meblami ze sklepów Ikea. 

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.09.2014 15:01

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!