archirama.pl

GARAŻÓWKA: moda na recykling

W Polsce powstał nowy trend – to targi mody, mebli i książek z drugiej ręki. Recykling to kreatywny pomysł na nowe życie rzeczy i gratka nie tylko dla sprzedawców, ale i łowców okazji. Sezon jesienny odbędzie się pod znakiem targów i kiermaszów mody second hand

GARAŻÓWKA: moda na recykling

Gabryś, czyli bohater ostatniej edycji Garażówki dla Pragi

Fot: garażówka / facebook.com

Recykling albo lumpeksomania

Recykling to moda z odzysku. Z jednej strony to ciuchy i dodatki produkowane ze „śmieci”, a z drugiej – i o tym dzisiaj – nowe (nie tylko drugie, czasem trzecie, czwarte...) życie rzeczy w rękach nowych właścicieli. Taki recykling i inny trend, szperania po lumpeksach, to od kilku lat dla wielu sposób na życie i alternatywa dla shoppingu w popularnych sieciówkach.

Trend na recykling i modę second hand to kreatywny pomysł na nowe życie rzeczy i gratka nie tylko dla sprzedawców i łowców okazji, ale też dla hipsterów i osób chcących po prostu wyglądać niebanalnie za niewielkie pieniądze. Recykling to w końcu zabawa pobudzająca kreatywność i okazja do stworzenia własnego, wyjątkowego stylu, bycia trendy... i eko.

Moda na kiermasze z modą

Amatorzy idei second hand polują na przedmioty z drugiej ręki przede wszystkich na portalach aukcyjnych w internecie tj. popularne Allegro, w lumpeksach i na miejskich bazarach tj. warszawska Olimpia czy Bazar na Kole.

Na naszym polskim podwórku coraz popularniejszą alternatywą dla buszowania w lumpeksach, second handach i bazarach (co też ma swoją magię), a od wielu lat popularną w Europie Zachodniej, są kiermasze z modą, dodatkami, meblami, książkami, płytami... i innymi „perełkami”. Inicjatywa tym fajniejsza, że towarzyszy jej nie tylko polowanie na „perełki”, ale też kulturalne... i kulinarne eventy. Nawet jesienią kiermasze mnożą się jak króliki na wiosnę. Przedstawiamy skrócony przegląd tych, których łowcy przedmiotów z drugiej ręki tej jesieni nie mogą przegapić.

Kiermaszowy weekend w stolicy

Popularność akcji Uwolnij Łacha, czyli wymiany ubrań, dodatków i pozytywu na warszawskiej Pradze, która jako jedna z pierwszych dużych akcji pojawiła się na kulturalnej i shoppingowej mapie Polski, udowodniła, że kiermasze mają rację bytu i teraz tego typu eventy mnożą się jak króliki na wiosnę. Najbliższy weekend to był istny raj dla warszawskich amatorów przedmiotów z drugiej ręki. Działo się na Inżynierskiej, w Klubokawiarni Chwila na Woli i Kawiarni Dr Kava w Centrum.

Ciuchobranie i DR BABY SZAFA: kiermasze dla małych i dużych

W Chwili na warszawskiej Woli odbył się także kiermasz w tę niedzielę. A kawiarnia DR KAVA przy Hożej zaprosiła na wielką wymianę ubranek dziecięcych DR BABY SZAFA. Przy zakupie dowolnej kawy (wszystkie pyszne!) można było buszować w górze ciuszków, a także zostawić swoje rzeczy na wymianę. Ta akcja to także doskonała okazja, aby poznać inne mamy i wesoło spędzić czas!  Dodatkowo podczas imprezy można było zakupić urocze książeczki dla kolorowania dla dzieci kolorowanki od MROUX.

Polska Rzeczpospolita Kiermaszowa

Dzieje się nie tylko w Warszawie. Mieszkańcy Wrocławia mogą zaszaleć w poniedziałek 24 października na wymianie ubrań i akcesoriów w Centrum Kultury Zamek. Event Wielka Wymiana Ubrań, Butów i Wszelkich Dodatków będzie trwała od godziny 11.00 do 15.00. CK Zamek organizuje też Ciuch-Change vol 5.

Natomiast Fundacja Koliber zaprasza na V Babski Targ, który odbędzie się 7 listopada w g. 17-20 w Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5.

W Szczecinie najwiekszy event spod znaku kiermaszu to Big SWAP Party, a w Łodzi FashionSWAP.To tylko skrótowy przegląd najpopularniejszych kiermaszów, więc jest z czego wybierać.

Garażówka vol. 2 i Wielki Antykwariat

W minioną niedzielę na warszawskiej Pradze odbyła się Garażówka vol. 2, na którą zaprosiła Hydrozagadka. Na dziedzińcu popularnego klubu przy ul. Inżynierskiej warszawiacy pozbywali się niepotrzebnych sprzętów, książek, ubrań, mebli, zabawek itd. Ale nie tylko, bo i tym razem nie zabrakło eventów kulturalno – kulinarnych. Pojawiła się Ławeczka, która przerabiała Wasze klocki LEGO na zestawy głośnikowe. Ławeczka jest wyjątkowym konstruktorem z Żoliborza, który w swoje wynalazki wyposażył m.in. klub 5-10-15.

W tym samym czasie drugi warszawski lokal z zagłębia klubowego przy ul. Inżynierskiej Sen Pszczoły zapraszał na Wielki Antykwariat. Mole książkowe, łowcy białych kruków i wszyscy sympatycy mogli spokojnie zaliczyć Garażówkę i Wielki Antykwariat, bo podwórka sąsiadują ze sobą.

Źródło: materiały promocyjne organizatorów
Autor: Redakcja
Zdjęcia: garażówka / facebook.com
Data publikacji: 21.10.2011 14:03

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!