Festiwal Polikultura promuje krakowskie Zabłocie, dzielnicę położoną niemal w centrum miasta, ale wciąż mało znaną turystom. Czy w przyszłości stanie się tak popularna jak Kazimierz? Na razie organizatorzy Polikultury eksperymentują. W 2014 roku w ramach festiwalu odbył koncert rockowy, koncert muzyki filmowej, wystawy malarstwa i fotografii, projekcje filmów i dyskusje oraz wiele innych, odrębnych wydarzeń, zorganizowanych pod hasłem „Zabłocie Punkt Zwrotny”.
Jednym z punktów festiwalu było też umieszczenie muralu „Tolerancja” na ścianie szczytowej jednej z krakowskich kamienic. Obraz splecionych, wirujących w kręgu rąk o różnych kolorach skóry (od trawiastej zieleni po ceglastą czerwień) można oglądać przy ulicy Przemysłowej 1 na Zabłociu w Krakowie. Mural namalował Sebastian Bożek, absolwent wydziału malarstwa ASP w Krakowie.
Postanowiliśmy ożywić trochę tereny do niedawna zagospodarowane przez fabryki (...), zależało nam, by nasz projekt niósł ze sobą przesłanie, prowokował i zachęcał przechodniów do zatrzymania się i zastanowienia, a nie był jedynie „wypełniaczem” przestrzeni bez głębszego sensu – podkreśla Maria Kowalczyk, organizatorka festiwalu.
Przygotowanie muralu objął patronatem Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, a partnerem technologicznym była firma Caparol Polska.