archirama.pl

Niezwykła moda męska od belgijskiego kreatora. Kolorowe garnitury + maski z horroru

Walter Van Beirendonck stworzył niezwykłą kolekcję mody męskiej, którą zaprezentował na Fashion Week Paris 2012. To połączenie bajecznych kolorów z maskami jak z horroru. Na kolekcję jesień-zima składają się m.in. garnitury z nadrukami… garniturów oraz włochate, swetrowe spodnie

Moda męska jesień/zima 2012

Moda męska jesień/zima 2012. Projekt: Walter Van Beirendonck

Fot: www.waltervanbeirendonck.com

Walter Van Beirendonck to jeden z najciekawszych projektantów mody męskiej w Europie. Belgijski kreator ukończył wydział mody Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Choć sam wygląda jak wesoły drwal – jest łysy, nosi długą, siwą brodę – to tworzy niezwykle eleganckie i awangardowe projekty. Od 1983 roku swoje ubrania sprzedaje pod własna marką – Walter Van Beirendonck.

Każdy jego pokaz to spektakl, bo i stroje wyglądają jak teatralne kostiumy, tak bardzo odbiegają od tego, co widzimy na ulicy.

Najnowszy pokaz jesienno-zimowej kolekcji na Fashion Week Paris 2012 był kolejnym majstersztykiem Van Beirendoncka. Pokaz skrzył się od jaskrawych kolorów i mocnych form.

moda męska jesień/zima 2012

Cała kolekcja oparta jest na dwoistości – pogodnym barwom i ciepłym fakturom materiałów towarzyszą ostre cięcia krojów lub elementy wręcz jak z koszmaru. Wszyscy modele mieli maski, niczym bohater horroru „Piątek 13-go”. Niektórzy byli nawet uzbrojeni w laski. Zabawne były ogrodniczki, które niczym pianka płetwonurków tworzyła razem z butami całość – trochę taki futurystyczny Bob Budowniczy.

Wszystkie ubrania z kolekcji Fall/Winter 2012 Waltera Van Beirendoncka są jednak eleganckie, na swój ekstrawagancki sposób. Z pewnością tego typu moda męska rozweseliłaby szare polskie ulice w czasie jesiennej szarugi.

 

Czytaj też: Buty Relaks znowu modne! Symbol PRL-u przywraca firma Wojas

Autor: TM
Zdjęcia: www.waltervanbeirendonck.com
Data publikacji: 24.01.2012 14:34

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!