Lifestyle
LIFESTYLE
Czytelnia wizualna Fundacja Nizio: nowe miejsca WARSZAWA

Nowe miejsce w Warszawie: czytelnia wizualna Fundacji Nizio otwarta dla mieszkańców stolicy

  • Komentarze

Nowe miejsce w Warszawie. Czytelnia wizualna Fundacji Nizio otwarta dla mieszkańców stolicy. To pierwsze takie miejsce, gdzie książki czyta się zasiadając w fotelach z dawnych sal teatralnych

Nowe miejsce w Warszawie. Czytelnia wizualna w Warszawie mieści się przy ulicy Inżynierskiej 3/4 , w siedzibie Fundacji Nizio, założonej przez architekta i designera Mirosława Nizio.

Fot: materiały prasowe
  • Nowe miejsce w Warszawie. Czytelnia wizualna Fundacji Nizio otwarta dla mieszkańców stolicy. To pierwsze takie miejsce, gdzie książki czyta się zasiadając w fotelach z dawnych sal teatralnych
  • Nowe miejsce w Warszawie. Czytelnia wizualna Fundacji Nizio otwarta dla mieszkańców stolicy. To pierwsze takie miejsce, gdzie książki czyta się zasiadając w fotelach z dawnych sal teatralnych

Nowe miejsca w Warszawa: czytelnia wizualna Fundacji Nizio. Czytelnia powstała w historycznych wnętrzach kamienicy przy ul. Inżynierskiej. To pierwsze tego typu miejsce w prawobrzeżnej części Warszawy skierowane do osób zainteresowanych kulturą, praktykami miejskimi i architekturą.

Nowe miejsca w Warszawie: czytelnia wizualna fundacji Nizio. Co to jest czytelnia wizualna? To pierwsze takie miejsce, gdzie książki czyta się zasiadając w fotelach z dawnych sal teatralnych. Czytelnia wizualna w Warszawie mieści się przy ulicy Inżynierskiej 3/4 , w siedzibie Fundacji Nizio, założonej przez architekta i designera Mirosława Nizio. Głównym celem instytucji jest promocja kultury, sztuki, architektury oraz integracja różnych środowisk twórczych z lokalną społecznością. Czytelnia wizualna to kolejna inicjatywa fundacji. Według założenia ma być miejscem darmowej dystrybucji wiedzy i  spotkań mieszkańców stolicy. W historycznych wnętrzach kamienicy przy ulicy Inżynierskiej oprócz czytelni wizualnej mieszczą się Galeria Nizio, pracownia architektoniczna Nizio Design International oraz uruchomiona w sierpniu marka wnętrzarska Nizio Interior.

Nowe miejsce w Warszawie: czytelnia wizualna

Dużą rolę w architekturze wnętrza czytelni wizualnej odgrywają odrestaurowane fotele pochodzące z  dawnych warszawskich sal teatralnych, które w połączeniu z czerwoną cegłą na ścianach i drewnianą podłogą nadają wnętrzu historycznego charakteru. Z czytelnie można korzystać bezpłatnie. Do dyspozycji czytelników dostępne są publikacje, książki oraz albumy takich wydawców jak m.in. Fundacja Bęc Zmiana!, 40 000 Malarzy, Słowo/Obraz/Terytoria, Karakter, Fundacja Centrum Architektury, Narodowe Centrum Kultury czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Obecnie czytelnia wizualna ma w swoich zbiorach blisko 100 tytułów.

Czytelnia wizualna: otwarte miejsce spotkań mieszkańców Warszawy

Czytelnia wizualna Fundacji Nizio ma przyciągnąć nie tylko mieszkańców Warszawy, studentów i młodzież, ale i działaczy społecznych, którzy skierowali swoje działania na warszawską Pragę. Członkowie fundacji chcą, by czytelnia wizualna na Pradze Północ była miejscem otwartym na prowadzenie dyskusji wokół tytułów i nowinek wydawniczych. Ponadto mają odbywać się tu spotkania autorskie, m.in. krytyków literatury z czytelnikami.

Czytelnia wizualna Fundacji Nizio na Pradze Północ

W ciepłe dni goście czytelni wizualnej będą mogli zrelaksować się czytając książki i wygrzewając się na słońcu. Wkrótce poza 120- metrową przestrzenią czytelni wizualnej do dyspozycji gości będzie także teren na dziedzińcu kamienicy. W czytelni wizualnej na Pradze dostępny jest także bezprzewodowy Internet, projektor oraz sala, przeznaczona na prezentacje audiowizualne, która będzie także miejscem pracy oraz wymiany poglądów. Czytelnia wizualna Fundacji Nizio czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18. 

przeczytaj rowniez
Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.08.2013 15:44
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.