archirama.pl

Peczakcza w Warszawie po raz 20

PechaKucha Night, czyli peczakcza w centrum Warszawy, tym razem u Marzycieli i Rzemieślników, w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich

Peczakcza w Warszawie. Edycja 20

Peczakcza w centrum Warszawy

Fot: Marzyciele i rzemieślnicy, materiały prasowe

Peczakcza 20

Czego można się spodziewać tym razem? Jak zwykle, do końca nie wiadomo. Jedną z charakterystycznych cech tego rodzaju spotkań jest spontaniczność. Program może się zmieniać do ostatniej chwili, zgłaszają się kolejne osoby. Jak na razie, organizatorzy zdradzają tylko niektóre tematy. Wśród zapowiadanych prezentacji są między innymi materiał na temat selfpublishingu, czyli samodzielnego wydawania książek czy komiksów. Mowa będzie też o potrzebie dyskusji na temat współczesnej architektury i przestrzeni miejskiej, empatii w tworzeniu projektów biznesowych, błędach poznawczych ludzkiego umysłu oraz produkcji własnych kosmetyków. Spory rozrzut tematyczny, jak zwykle zresztą. Jest szansa, żeby usłyszeć i zobaczyć coś interesującego. A te tematy, które okażą się mniej atrakcyjne, zawsze można przeczekać. W końcu to tylko 20 sekund na slajd, przedstawienie dwudziestu obrazów nie powinno zająć więcej, niż 6 minut i 40 sekund. 

Partycypacja społeczna i lepsze miasto

Gospodarzem dwudziestej warszawskiej peczakczy jest Dom Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy. Siedziba organizacji mieści się na trzecim piętrze Domu Braci Jabłkowskich, w ścisłym centrum Warszawy. Dobrze wpisuje się w trend projektowania wielofunkcyjnych przestrzeni pracy, duża sala wynajmowana jest na konferencje czy szkolenia, można też zamówić indywidualne miejsca pracy. Organizatorzy podkreślają, że nie chcą działać jak zwykłe biuro coworkingowe, deklarują chęć wspólnego naprawiania świata. W każdym razie, tego w najbliższym otoczeniu. Wśród dotychczasowych inicjatyw znalazły się m.in. biblioteka z publikacjami na temat miasta i przestrzeni miejskich, a także kampanii edukacyjnej na rzecz życzliwości na drodze.   

PechaKucha Night 20
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, III piętro
ul. Bracka 25, Warszawa
21 czerwca 2016, początek o 20.00

Peczakcza w centrum Warszawy

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Marzyciele i rzemieślnicy, materiały prasowe
Data publikacji: 8.06.2016 14:54

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!