archirama.pl

Przestrzeń publiczna na Poznań Design Days

III Forum Przestrzenie Miejskie zorganizowane pod hasłem Przestrzeń miejska – nowe oczekiwania dotyczyć będzie m.in. problemu miasta wielokulturowego w Polsce

III Forum Przestrzenie Miejskie

III Forum Przestrzenie Miejskie, 2016

Fot: materiały prasowe Forum

Współczesny design w Poznaniu

Podczas Poznań Design Days 2016 w poznańskim Centrum Kultury Zamek odbędzie się trzecia edycja konferencji Forum Przestrzenie Miejskie. W trakcie całodniowego spotkania odbędzie się przeszło trzydzieści prezentacji dotyczących różnych aspektów funkcjonowania miasta. W programie wydzielono trzy panele tematyczne. Pierwsza sesja poświęcona jest wyzwaniom, z którymi zmierzyć się muszą urbaniści, samorządy i instytucje zaangażowane w tworzenie przestrzeni miejskich. W drugiej części zebrano przekrojowe referaty dotyczące rozwoju miast, część trzecia dotyczy partycypacji społecznej i mechanizmów społeczeństwa obywatelskiego.

To ogólne hasła. Jeśli idzie o szczegóły, zaproszeni do udziału w konferencji specjaliści mówić będą m.in. o potrzebie dostosowania przestrzeni miejskiej do wymagań osób starszych – to poważny problem, wymagający zmian np. w transporcie publicznym, systemie oznaczeń miejskich czy choćby dostosowaniu budynków.  Na III Forum będzie też mowa o najmłodszych i roli multisensorycznych miejsc zabawy i wypoczynku. Inne poruszane kwestie to problematyka miasta wielokulturowego w polskich warunkach, różnego rodzaju zanieczyszczeń (w tym światłem i hałasem), kształtowaniu przestrzeni w kontekście braku miejsc parkingowych.

III Forum Przestrzenie Miejskie. Przestrzeń miejska – nowe oczekiwania
12 maja 2016, 9.00-18.00
 Centrum Kultury Zamek,  ul. św. Marcin 80/82
Więcej informacji i rejestracja: www.forumprzestrzeniemiejskie.pl


Zaproszenie - III Forum Przestrzenie Miejskie

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: materiały prasowe Forum
Data publikacji: 21.03.2016 11:39

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!