archirama.pl

Skuteczna dezynfekcja kuchni

Dezynfekcja rąk i częste mycie kuchni mogą znacząco spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nic więc dziwnego, że wszelkie środki odkażające znikają w ostatnim czasie błyskawicznie z półek sklepowych. Na szczęście, stosując niektóre z domowych sposobów, można równie skutecznie ograniczyć ryzyko zarażenia się COVID-19. Niezastąpione okażą się tutaj  klasyczne detergenty. Jak zatem skutecznie dezynfekować powierzchnie kuchenne, myć warzywa i ręce?

Skuteczna dezynfekcja kuchni

Comitor

Może się wydawać, że utrzymanie czystości w kuchni to rzecz oczywista, ale w obecnych warunkach staranne umycie zlewu powinno wejść nam teraz w codzienny nawyk. Dlatego warto stawiać na sprzęty z higienicznych materiałów, które można łatwo i szybko czyścić. Powierzchnie kuchenne myjmy i dezynfekujmy z bezwzględną starannością! To jedyny sposób na pozbycie się zwykłego brudu, ale też niebezpiecznych bakterii i wirusów. Nie zapominajmy także o częstej zmianie gąbek, będących siedliskiem zarazków i starannym myciu warzyw i owoców.

Czym umyć zlewozmywak?

„Jeśli zależy nam na definitywnym pozbyciu się drobnoustrojów, myjmy zlewozmywak codziennie wieczorem miękką gąbką z ciepłą wodą i odrobiną płynu do naczyń lub detergentami przeznaczonymi do określonych powierzchni” – podpowiadają specjaliści z firmy Comitor, dystrybutora znanych ze swej jakości baterii i zlewozmywaków Blanco. „Do zlewozmywaka ze stali nie używajmy drucianych szczotek i ostrych narzędzi. W asortymencie Comitor znajdziemy zestawy do czyszczenia stali Blanco Durinox, składające się z preparatów czyszczących, gąbek i ściereczek. Są tu także środki przeznaczone do zlewozmywaków ceramicznych z powierzchnią PuraPlus, a także do gruntownego czyszczenia zlewozmywaków z kompozytu SILGRANIT PuraDur. Dzięki swoim aktywnym składnikom usuwają zarazki, rozpuszczają także osady i plamy”- dodaje Anna Wrońska, PR i Marketing Manager Comitor.

Dezynfekcja rąk – praktyczny dozownik do mydła i płynu do mycia naczyń

WHO cały czas alarmuje, aby pamiętać o regularnym myciu rąkbo ta prosta czynność skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się koronawirusa.  Wbudowany w blat dozownik mydła Blanco pomoże nam łatwo umyć ręce od razu po przyjściu z zakupów, bez konieczności dotykania klasycznego plastikowego opakowania ustawionego przy zlewozmywaku. Korzystanie z niego jest łatwe, wygodne i szybkie! Wystarczy zamontowanie dozownika bezpośrednio w zlewozmywaku i dotknięcie go np. palcem, czy nadgarstkiem, aby wypłynęła z niego podręczna porcja detergentu lub mydła. Dozowniki Blanco można dopasować do różnych modeli zlewozmywaków tej marki. Doskonale pasują zarówno do zlewozmywaków stalowych, jak również kompozytowych. Dzięki specjalnej konstrukcji, mogą być uzupełniane od góry, wobec tego nie ma potrzeby odkręcania pojemnika na płyn za każdym razem, gdy będziemy chcieli go uzupełnić. W ofercie Comitor znajdziemy je w różnych wariantach wzorniczych do wyboru, dlatego możemy dopasować je zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacji.

Mycie warzyw

Po przyjściu ze sklepu warzywa i owoce oczyśćmy z ziemi i brudu pod bieżącą wodą. Dopiero potem połóżmy je na odsączarce, która powinna być strefą czystą. Odsączarki Blanco z nierdzewnej stali posłużą nam do opłukania i odsączania pokrojonych na mniejsze porcje produktów spożywczych, a także jako praktyczny pojemnik, podczas przygotowania posiłków. Dzięki stabilnemu podparciu na krawędzi zlewozmywaka, można je umieścić w dowolnym miejscu zlewu. Pozwala to na ograniczenie „brudnej” strefy do minimum i dodatkowo zaoszczędzić tak ważne w kuchni miejsce.

Więcej informacji na www.comitor.pl

Data publikacji: 9.04.2020 16:43

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!