archirama.pl

Świecące bryły, psychodeliczne kolory, chińskie lampiony i dwumetrowe mrówki. Illuminasia

Chińskie lampiony, bryły pokryte jedwabiem i rozświetlone tysiącami diod LED chińscy rzemieślnicy uformowali w gigantyczne insekty, ażurowe budynki i postaci. Świat jak z psychodelicznych plakatów lat 60. Zobaczyć można na wielkiej wystawie lamp i latarni Illuminasia

Architektura i diody LED w chińskich lampionach

Architektura i diody LED w chińskich lampionach, czyli wystawa Illuminasia

Co zobaczyć w Balackpool?

Wędrowna wystawa Illuminasia dotarła do angielskiego Blackpool. Chińska tradycja tworzenia lampionów i dekoracyjnych latarń, połączona z estetyką Las Vegas doprowadziła do powstania mocno psychodelicznej przestrzeni.  Chińscy twórcy zbudowali setki brył, podświetlonaych od wewnątrz przeszło trzydziestoma pięcioma tysiącami diod LED. Chińskie wesołe miasteczko podzielone zostało na sześć części. Poszczególne ekspozycje to m.in. cuda świata, planetarium, kraj olbrzymów... Organizatorzy dość zabawnie podkreślają, że eksponaty zostały pokryte prawdziwym jedwabiem, by dawały bardziej naturalny efekt.

Naturalność raczej nie będzie pierwszym skojarzeniem, kiedy mowa o Luminasia, ale kolorowa wystawa może faktycznie stać się atrakcją turystyczną. Dla chętnych – wystawa jest otwarta w Ogrodach Zimowych Blackpool, jednej z najbardziej popularnych, tradycyjnych miejscowości letniskowych w Wielkiej Brytanii. Miasto słynie zresztą z dość dziwnych atrakcji turystycznych, takich jak zabytkowe piętrowe tramwaje czy wzorowany na wieży Eiffla budynek z 1894 roku - Blackpool Tower.

Data publikacji: 23.04.2014 10:04

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!