archirama.pl

THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa

Pierwszy przyjazd Thomasa Vinson do Warszawy był jednocześnie jego pierwszym pobytem w Polsce. I tylko ten jeden raz wystarczył, by artysta zechciał się wpisać w lokalną historię. Architektura stolicy i pełni energii warszawianie stali się dla niego inspiracją do stworzenia serii rysunków, reliefów i instalacji.

THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa

Pierwszą polską wystawę Thomasa Vinson pt. NIESYSTEMATYCZNIE można będzie oglądać od 24 września w SH studio przy Wilczej 44 w Warszawie.

THOMAS VINSON urodzony w Paryżu, francusko-niemiecki artysta minimalistyczny. Studiował rzeźbę na Uniwersytecie Rice w Houston, USA. Obecnie wykłada historię sztuki i rzeźbę na Uniwersytecie Giessen w Niemczech. Wystawiał swoje prace między innymi podczas targów sztuki w Bazylei, Paryżu; miał indywidualne wystawy między innymi w Monachium i Bonn. Zaproszony przez Petera Marino do zaprojektowania sklepu CHANEL we Frankfurcie.

„Uderzyło mnie to jak bogatym w drganie jest Wasze miasto. Zdecydowanie najbardziej dynamiczna dzisiaj stolica w Europie” – mówi Thomas Vinson. I nie może dziwić fakt, że Warszawa tak bardzo zawładnęła artystą; jego wszystkie dotychczasowe dzieła to inspiracje europejską architekturą, w której odnajduje rytm dla swoich prac. Nie spodziewajmy się jednak na ścianach SH Studio odwzorowań sylwetek warszawskich budynków. Inspiracje Vinsona przekładają się na pełne wdzięku i prostoty kompozycje linii i płaszczyzn, wizualnie skromne acz silne w przekazie.

Jak pisze o jego twórczości Bogusław Deptuła: „Te przedmioty przypominają o istnieniu urody w rzeczach najprostszych, w kolorach naturalnych, w materiałach najbardziej prozaicznych i tak zwykłych, że przez wielu nie zauważanych”. Deptuła dodaje że “trzeba sporo odwagi, żeby pokazywać taką sztukę. Gdyby te przedmioty, znalazły się w innej przestrzeni niż galeryjna, mogłyby zostać niezauważone. Jednak nawet w uświęconym wystawowym wnętrzu pozostają nad wyraz delikatne i skromne.”

Zapraszamy na ucztę minimalizmu inspirowanego Warszawą. Już od 24 września w SH Studio przy Wilczej 44 w Warszawie.

Wystawa „NIESYSTEMATYCZNIE” jest jednocześnie wydarzeniem komercyjnym; prace Thomasa Vinson można zakupić w promocyjnych dla rynku polskiego cenach.

Data publikacji: 7.09.2015 15:42

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!