archirama.pl

Uwaga, budowa! Jak się projektuje i buduje dom

„Uwaga, budowa! Jak się projektuje i buduje dom” to oryginalna, edukacyjna książka dla dzieci pokazująca proces budowy domu. Jej autor – Rolf Toyka przedstawia powstawanie budynku od pomysłu, przez fazę powstania projektu, przygotowanie miejsca, aż do realizacji

Uwaga, budowa! Jak się projektuje i buduje dom

„Uwaga, budowa! Jak się projektuje i buduje dom” to oryginalna, edukacyjna książka dla dzieci pokazująca proces budowy domu. Autor: Rolf Toyka

Fot: materiały promocyjne

„Uwaga, budowa! Jak się projektuje i buduje dom” to rzadki w Polsce przykład publikacji popularyzujący architekturę najmłodszym. Rolf Toyka w swojej książce drobiazgowo pokazuje budowę i etap wyposażania budynku.

Ta edukacyjna książka dla dzieci ciekawie przedstawiająca proces budowy domu zawiera atrakcyjne rozwiązania edytorskie. Fachowe rysunki planów, materiałów budowlanych i narzędzi uzupełniają narrację.

Książka uczy na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie. Pod warunkiem, że dysponuje się wiedzą i umiejętnością profesjonalnego zorganizowania pracy.

W roku 2010 książka „Uwaga, budowa! Jak się projektuje i buduje dom”została nominowana do prestiżowej Deutscher Jugendliteraturpreis.

 

Chodźcie z nami na plac budowy!

Plac budowy to bardzo interesujące miejsce. Jest tam koparka, są dźwigi, duża ciężarówka i cała masa pracujących robotników. Na pewno już nieraz staliście obok placu budowy i przyglądaliście się mu z zaciekawieniem. Z całą pewnością nie podobał wam się szyld „Teren budowy. Wstęp wzbroniony”.

Niestety, myszkowanie pomiędzy maszynami i urządzeniami jest naprawdę bardzo niebezpieczne. Właśnie dlatego przygotowaliśmy tę książkę! Ona zabierze Was na prawdziwy plac budowy, gdzie będziecie mogli spojrzeć przez ramię architektowi, murarzowi, elektrykowi, ślusarzowi oraz wielu innym robotnikom i zobaczyć, jak wygląda ich praca, zanim powstanie gotowy dom. A jeśli spojrzycie pod zakładki, dowiecie się, jak architekt kreśli swoje projekty, jak stawia się ścianę i miesza beton.

Kto wie? Może kiedyś wspólnie z architektami będziecie budować domy? Ale teraz chodźcie z Markiem na nasz plac budowy. Życzymy wam dobrej zabawy!

Rolf Toyka

Autor: materiały promocyjne
Zdjęcia: materiały promocyjne
Data publikacji: 8.11.2011 11:37

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!