archirama.pl

Willa Versace w Miami sprzedana! Zgadnijcie ile kosztowała

Willa Versace w Miami nareszcie znalazła nowego właściciela. Przepiękna Casa Casuarina przy Ocean Drive kupił Joe Nakash, właściciel marki Jordache. Zgadnijcie ile kosztowała?

Willa Versace w Miami sprzedana! Zgadnijcie ile kosztowała?

Willa Casa Casuarina mieści się przy słynnej Ocean Drive w Miami. Została zbudowana w 1930 roku na wzór szesnastowiecznej willi Krzysztofa Kolumba w Santo Domingo. Gianni Versace kupił Casa Casuarina w 1992 ro

Fot: Arnaud 25 / Wikipedia

Sprzedaż willi Versace przy Ocean Drive w Miami nie była łatwa, trwała ponad rok. Początkowo była wystawiona za 125 mln $, później cenę obniżono do75 mln $, w końcu zorganizowano aukcję, na której cena wywoławcza była ustalona na zaledwie 25 mln $. Jednak by wziąć udział w aukcji trzeba było mieć na koncie "wolne" 40 mln $. Nowy właściciel, Joe Nakash, zapłacił 41,5 mln $.

Willa Versace: 10 sypialni i 11 łazienek

Willa Casa Casuarina mieści się przy słynnej Ocean Drive w Miami. Została zbudowana w 1930 roku na wzór szesnastowiecznej willi Krzysztofa Kolumba w Santo Domingo. Gianni Versace kupił Casa Casuarina w 1992 roku. Stała się ona jego ukochanym miejscem na ziemi, uwielbiał tam mieszkać i przyjmować gości. Niektórzy, tak jak Madonna, mieli w willi Versace nawet swoje apartamenty. Na remont projektant wydał 30 mln $, dobudował m.in. dodatkowe skrzydło. W posiadłości o powierzchni 2100 mkw mieści się 10 sypialni i 11 łazienek.

Wnętrza willi Versace wyposażył w najdroższe marmury, freski i rzeźby. Wystrój domu stał się prawdziwą wizytówką stylu domu mody Versace. W wielu miejscach pojawia się charakterystyczna głowa meduzy, zwierzęce wzory i złocenia. Na basenie w ogrodzie - zdobionym mozaiką z 24 karatowego złota podczas imprez rozkładano plexi i powstawał parkiet do tańca.

Hotel w Casa Casuarina przy Ocean Drive w Miami

Casa Casuarina jednak nie przyniosła projektantowi szczęścia i w 1997 roku słynny Gianni Versace został zastrzelony na schodach rezydencji przy Ocean Drive. Po sprzedaży willi przez Donatellę w 2000 roku, nowy właściciel stworzył tam kameralny hotel. Apartamenty zostały urządzone w różnych stylach: włoskim, egipskim, perskim, safari. Ceny za noc wahały się w zależności od sezonu na poziomie 1200 $-1400 $. Hotel jednak nie przynosił spodziewanych zysków i w czerwcu 2012 roku właściciel wystawił rezydencję na sprzedaż. Teraz w rezydencji powstanie hotel boutiqowy noszący imię projektanta.

 

Autor: Monika Czerwińska - Konarska
Zdjęcia: Arnaud 25 / Wikipedia
Data publikacji: 20.09.2013 16:13

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!