archirama.pl

Współczesna architektura: makiety do kolekcji

Dodatek do nowego numeru miesięcznika Architektura-murator to papierowa makieta Cricoteki w wersji „zrób to sam”

Współczesna architektura Krakowa. Cricoteka - makieta

Cricoteka - makieta, dodatek do czerwcowego numeru miesięcznika Architektura-murator (6/2015)

Fot: Architektura-murator

Makiety z papieru


Model Cricoteki to pierwszy z serii dodatków, które będą towarzyszyć kolejnym numerom miesięcznika Architektura-murator począwszy od czerwca. Kolekcja składa się z miniaturowych modeli znanych brył, najlepszych przykładów współczesnej architektury w Polsce. Makiety przedstawiają obiekty zakwalifikowane do finału konkursu architektonicznego ŻYCIE W ARCHITEKTURZE.
Pierwszy z nich to Cricoteka, Muzeum Tadeusza Kantora i siedziba Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka. Bryłę zaprojektowało Q2 Konsorcjum (nsMoonStudio i Wizja), zaś autorem makiety jest Paweł Kurtyka z pracowni projektowej Wizja.
Kolejne bryły to między innymi dom jednorodzinny w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci), zdobywca Mies van der Rohe Award - Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (Estudio Barozzi Veiga), zespół mieszkaniowy przy alei Wilanowskiej w Warszawie (JEMS Architekci). Co ważne, makiety projektowane są przez tych samych architektów, którzy projektowali rzeczywiste budynki.

Zrób to sam

Makieta dostarczana jest w wersji „instant”, jako arkusz w formacie A3. Poszczególne części modelu trzeba samodzielnie wyciąć, zagiąć w zaznaczonych miejscach i skleić.
Nawet najlepsze bryły nie mają szans na taką masową popularność jak choćby piłkarskie karty, ale pomysł promocji architektury współczesnej zwraca uwagę. To samo medium wykorzystane zostało ostatnio także w książce Marleny Happach ARCHITEKTURKI...

Autor: KZ
Zdjęcia: Architektura-murator
Data publikacji: 3.06.2015 16:25

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!