archirama.pl

Współczesna architektura wnętrz. Wizualizer kolorów Dekoral

Kolor w architekturze wnętrz to podstawa. Źle dobrany, może zrujnować cały efekt. Zamiast biegać po mieszkaniu z wzornikiem, może warto wypróbować wizualizacje kolorów?  

Pałac Kultury w Warszawie. A gdyby tak przemalować go na czerwono (tj. na żakardowy aramant)?

Bryła Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie - jak mogłaby wyglądać w nowym kolorze? Instalacja Dekoral prezentowana w centrum Warszawy na przełomie sierpnia i września 2014

Fot: Dekoral: materiały prasowe

Kolor w architekturze wnętrz. Ważny w małym mieszkaniu i apartamencie

Jak będzie wyglądał pokój w modnym fiolecie albo w kolorach ziemi? Można zaryzykować i pomalować całe mieszkanie spontanicznie, ale efekt prawdopodobnie nie pokryje się z wyobrażeniami – to opcja dla tych, którzy lubią ryzyko... i częste malowanie.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup próbki farby i pomalowanie kawałka ściany. To jednak dobre rozwiązanie, gdy mamy już upatrzony kolor (albo kilka) i chcemy się tylko upewnić, czy będzie pasował do mebli i architektury wnętrz.
W pierwszym etapie lepiej skorzystać z próbników, a najlepiej z wizualizera kolorów. Bezpłatna aplikacja umożliwia szybką – i pozbawioną – konsekwencji zmianę decyzji, wypróbowanie szalonych i konwencjonalnych zestawień kolorów i wybór najlepszego rozwiązania. Taką aplikacją jest np. Wizualizer 2.0 Dekoral.

Narzędzie pozwala na sprawdzenie, jak kolory z oferty Dekoral będą wyglądać w konkretnym wnętrzu. Po wgraniu zdjęcia mieszkania czy apartamentu można zmieniać dowolnie kolor ścian, albo mniejszych, określonych przez użytkownika obszarów. Narzędzie uwzględnia układ świateł i cieni, odtwarzając je na podstawie fotografii. Uzyskaną kompozycję można zapisać. Później pozostaje tylko zakup farby i przeniesienie efektu do rzeczywistości pozawirtualnej...
Wizualizer jest dostępny pod adresem: http://www.dekoral.pl/wizualizer/.


Wizualizer Dekoral - jak to działa? FILM

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie w różnych kolorach
Autor: KZ
Zdjęcia: Dekoral: materiały prasowe
Data publikacji: 2.09.2014 13:03

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!