archirama.pl

Współczesny design na targach Wszystko dla domu

Polscy projektanci i współczesny design w Szczecinie. Targi designu - Wszystko dla domu

Lekka bryła, możliwość zmiany wysokości - regał projektu R. Hałasa

Bryła mebla wykonana z drewna i stalowych prętów pozwala na ustalanie wysokości - odstępów między półkami. Projekt R. Hałas. To jeden z mebli prezentowanych na targach designu Wszystko dla domu 2014

Fot: Targi Wszystko dla domu 2014 - materiały prasowe

Wszystko dla domu. Strefa designera

Tegoroczne targi Wszystko dla domu odbywać się będą w dniach 3-5 października 2014 na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Co w programie? Między innymi spotkania z projektantami architektury wnętrz, wystawa współczesnego designu, meble projektantów współczesnych i dawnych, spotkania i dyskusje.

Goście biorący udział w targach będą mogli uczestniczyć w warsztatach projektowania oświetlenia pod hasłem „Rzucamy nowe światło na lampę”. Na poziomie amatorskim będzie można zmontować tekturowy z części zaprojektowanych przez Zofię Żadan. Bardziej zaawansowani będą mogli wymodelować własny projekt, przy czym najbardziej interesujące bryły zostaną wykonane w prototypowni nowymodel.org. Tym, którym projektowanie się spodoba, polecamy  spotkanie z z Ryszardem Mańczakiem i Karolem Starczewskim „Jak być designerem i nie zwariować? (4 października 2014, 12:00). Kolejny wykład przedstawi Tomasz Augustyniak „Sukces polskiego designera: prawdy i mity 95 października, o 14:00); informacje o innych wykładach i wydarzeniach są dostępne na stronie  www.mts.pl

Meble do małego i dużego mieszkania

Na wystawie „Design z naszego podwórka” znajdą się meble i elementy architektury wnętrz projektowane przez klasyków i młodych designerów.  Oprócz prototypów oglądać będzie można także nowe modele, które weszły do produkcji. Wśród projektantów między innymi Rajmund Hałas, Ryszarda Mańczak, Tomasz Augustyniak.  Po raz pierwsze oficjalnie zostanie zaprezentowane Krzesło Kowalskiego z zestawu mebli Kowalskich z lat 60.  XX wieku, które kilkadziesiąt lat temu były wprawdzie szeroko komentowane, ale z fabrycznej taśmy zeszły dopiero współcześnie.  
Sami projektanci nie doczekali tryumfalnego powrotu meblościanki, ale w wernisażu  3 października o 17:30 uczestniczyć będzie Jacek Kowalski, historyk sztuki, syn Bogusławy i Czesława Kowalskich.

Udział w targach jest bezpłatny dla osób, które pobiorą i wypełnią  e-bilet ze strony www.mts.pl.

Autor: KZ
Zdjęcia: Targi Wszystko dla domu 2014 - materiały prasowe
Data publikacji: 25.09.2014 13:36

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!