archirama.pl

Wystawa. Prace polskiej młodej artystki na wystawie w Trapani

Wystawa Ecologica / Mente, której celem jest pokazanie różnych interpretacji tematu ekologii za dwa dni zostanie otwarta we włoskim mieście Trapami. Nie zabraknie także prac polskiej młodej artystki. Zobaczcie jak temat ekologii widzi Marta Żylska.

Wystawa. Prace polskiej młodej artystki na wystawie w Trapani

Prace polskiej artystki Marty Żylskiej na wystawie we Włoszech

Fot: Manfred Brückels / Wikimedia Commons

Wystawa Ecologica / Mente  czyli Ekologia i myśl pokazywana będzie od 15 do 31 maja w sycylijskim miasteczku Trapani. Wystawa odnosi się do pojęcia ekologii, nauki zajmującej się funkcjonowaniem przyrody, badaniem relacji między organizmami a środowiskiem, dziś często mylonym z walką z zanieczyszczeniem środowiska.

 Kuratorka wystawy jest Anna Mola

Kuratorką wystawy jest Włoszka Anna Mola. Organizatorka prezentuje na ekspozycji różne interpretacje tematu ekologii, realizowanego w wielu formach sztuki: od wizualnej reprezentacji naturalnych elementów – po fotograficzne przedstawienie natury w różnych jej przejawach.

Magazzini dell'Arte Contemporanea

Wystawa będzie miała miejsce w  Magazzini dell'Arte Contemporanea, galerii mieszczącej się w zabytkowym centrum Trapani. Założyciele galerii Antonio Sammartano i Franco Mazzucchelli chcieli aby miejsce to było zawsze prawdziwą agorą wymiany doświadczeń artystycznych, twórców z całego świata. Na wystawie zobaczymy ponad 40 dzieł, 12 artystów z różnych części świata reprezentujących takie dziedziny sztuki jak  malarstwo, rzeźba i fotografia, ilustrujące rozwoju sztuki współczesnej na temat ekologii - relacji między człowiekiem a przyrodą.

Na wystawie będzie można oglądać także prace polskiej młodej artystki Marty Żylskiej

Marta Żylska ukończyła Wydział Sztuki Mediów na warszawskiej ASP (dyplom w Pracowni Komunikacji Intermedialnej 2012). Studiowała też historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuki piękne na uniwersytecie Kastylii-La Manchy. Wyraża się poprzez różne media (fotografia, film, animacja, malarstwo, ilustracja, kolaż). Tworzy zarówno w naturalnym środowisku, jak i w przestrzeni publicznej. Inspirując się naturą i jej wytworami, stara się udowodnić, że ludzka ingerencja w krajobraz nie zawsze widocznie pogarsza jego jakość. Tematyka jej prac oscyluje wokół roli człowieka w przyrodzie.

Wystawa - prace Marty Żylskiej

Prezentowane na wystawie prace Marty Żylskiej to wyrzucone przez morze kawałki drewna, naturalnie ukształtowane przez fale i słoną morską wodę, pomalowane w jaskrawe, wielokolorowe wzory przywodzące na myśl sztukę plemienną północno- i południowoamerykańskich Indian czy motywy zaczerpnięte ze sztuki indyjskiej. Przetworzone przez Martę Żylską fragmenty drewna mogą kojarzyć się z artefaktami dawnych kultur czy panujących niegdyś nad wodą cywilizacji.

Czas: 15 - 31 Maja, wernisaż: 15 maja godz.18:00
Galeria czynna jest od 17:00 do 20:00
Magazzini dell'Arte Contemporanea
Via Custonaci 5, 91100 Trapani, Włochy
magazziniarteitaly@libero.it
www.magazziniartproject.com
Katalog i ulotki promujące wystawę drukowane są na papierze z recyklingu.

Zdjęcia: Manfred Brückels / Wikimedia Commons
Data publikacji: 13.05.2013 18:26

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!