archirama.pl

Zawód architekt: tego nigdy nie powinieneś mówić do architekta... chyba że chcesz go zdenerwować

Architekci to trudny i specyficzny zawód. Jednak mimo dużej cierpliwości architektów, mogą zdarzyć się wypowiedzi, które najspokojniejszego architekta wyprowadzą z równowagi albo przynajmniej zirytują. Oto 8 rzeczy, o które lepiej nie pytaj architektów.

Tego nie mów do architekta

Niektóre stwierdzenia lub pytania, mogą wyprowadzić architekta z równowagi

Fot: grinvalds (źródło: thinkstockphotos.com)

Zawód architekta to nie tylko rysowanie i wymyślanie kolejnych niestworzonych i trudnych w realizacji projektów, które kosztują majątek. Architekci są odpowiedzialni za sam projekt, budowanie, konserwację i renowację budynków, czy za zagospodarowanie przestrzeni publicznych. Zakres ich działalności jest na tyle szeroki, że odpowiadanie na niektóre pytania lub zarzuty klientów może wyprowadzić ich z równowagi.

8 rzeczy, których architekt wołałby nie usłyszeć

Oto ranking, najbardziej irytujących stwierdzeń wypowiedzianych podczas spotkania z architektem. Lepiej ich unikaj, jeżeli nie chcesz zdenerwować pracującego dla Ciebie architekta.

1. Architekci są inżynierami, prawda?

2. Wiem, że za tydzień rozpoczynamy realizację i projekt jest skończony, ale czy możemy jednak przenieść kuchnię na drugą stronę, a pokój zmniejszyć?

3. Jak to możliwe, że bierze Pan/Pani tyle pieniędzy za kilka rysunków?!

4. A jaka jest różnica między architektem a pracownikiem na budowie?

5. Wiem, że już Pan/Pani wydukał/a projekt, ale czy możemy w kilku rysunkach wprowadzić drobne zmiany?

6. Dlaczego przygotowanie projektu będzie tyle trwać? Przecież komputer robi wszystko za Pana/Panią.

7. Jesteś architektem? W mojej ścianie jest małe pęknięcie, mógłbyś na to spojrzeć?

8. Może trzeba to rozwiązanie skonsultować aby uzyskać dodatkowe opinie w tej sprawie?

Zdjęcia: grinvalds (źródło: thinkstockphotos.com)
Data publikacji: 28.02.2017 11:43

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!