archirama.pl

Konferencja Kultura + Rewitalizacja. Dyskusje i warsztaty o rozwoju miasta

Rewitalizacja to proces, za który odpowiada głównie obszar polityki miejskiej, ale nie tylko. Z biegiem lat okazuje się, że kultura zwiększa swój potencjał, zyskując coraz większy procent wkładu w rozwój miasta. O tym jak skutecznie wykorzystać kulturę w procesach rewitalizacji dowiemy się 4 i 5 grudnia 2014, na konferencji zorganizowanej przez zespół ds. Miejskich Polityk Kulturalnych i British Council

Konferencja Kultura + Rewitalizacja - 4 i 5 grudnia 2014 w Warszawie

Konferencja Kultura + Rewitalizacja - 4 i 5 grudnia 2014 w Warszawie

Konferencja „Kultura + rewitalizacja” Warsztaty i rozmowy o poprawie jakości funkcjonowania miasta

Konferencja „Kultura + rewitalizacja” odbędzie się w dniach 4 i 5 grudnia 2014 w Warszawie. Jest to kolejne spotkanie organizowane przez zespół ds. Miejskich Polityk Kulturalnych. Tym razem zespół współpracować będzie z British Council. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń związanych z pracami rewitalizacyjnymi na rzecz miasta i kultury.

Spotkanie odbędzie się w 2 częściach. Pierwszego dnia, w budynku Biblioteki Narodowej w Warszawie, będzie miała miejsce dyskusja nad szeroko rozumianym procesem rewitalizacji. Będzie mowa o narzędziach edukacji, kultury i animacji, które można wykorzystać przy projektach rewitalizacji miast. Organizatorzy i uczestnicy spotkania postarają się uświadomić i zrozumieć kogo właściwie dotyczy rewitalizacja, kto jest odpowiedzialny za nią, i za jej poszczególne części.

Poruszone zostaną również bardziej praktyczne sprawy, np. ułożenie modelu współpracy urzędu i innych instytucji czy też udział mieszkańców w procesie rewitalizacji oraz problemy z tym związane.

Drugi dzień przeznaczony jest na warsztaty. Uczestnicy pracować będą nad sposobami pogodzenia innowacyjnych pomysłów z wszelkiego rodzaju ograniczeniami. Tworzone będą plany działań kulturalnych, które wspierają proces rewitalizacji. Warsztaty odbędą się 5 grudnia od godz. 10.00 do godz. 15.30, na ulicy Mysiej 3.

Wstęp i uczestnictwo w konferencji jest bezpłatny i przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych nową jakością pojęcia rewitalizacji, wzmacnianiu rozwiązań międzysektorowych i wykorzystaniu potencjału kultury i polityki kulturalnej.

Udział w konferencji wymaga zgłoszenia za pośrednictwem formularza rejestracyjnego

Goście spoza Warszawy mogą skorzystać z noclegu. Liczba uczestników konferencji oraz miejsc w hotelu jest ograniczona.

Szczegółowe informacje i program konferencji TU

Data publikacji: 18.11.2014 14:02

Rozmowy o architekturze.