Rozmowy o architekturze
ROZMOWY O ARCHITEKTURZE
Festiwal „Warszawa w budowie”

Warszawa w budowie: W niedzielę rusza kolejna edycja festiwalu. Poznaj instrukcję obsługi stolicy

  • Komentarze

Warszawa w budowie: Już niedługo kolejna edycja festiwalu. Poznaj instrukcję obsługi stolicy

Organizatorzy starają się, aby wydarzenie nie miało typowego charakteru festiwalowego, a ich celem jest przybliżenie zwykłym mieszkańcom miasta praktycznych kwestii dotyczących architektury i urbanistyki. Przez swój społeczny charakter „Warszawa w budowie" ma na celu zaangażowanie mieszkańców w życie miasta i wywołanie debaty na ten temat. Organizatorzy podkreślają, że chcą „wspólnie z uczestnikami tworzyć instrukcję obsługi stolicy".

Fot: Jakub Certowicz
  • architektura-warszawy-warszawa-w-budowie/architektura-warszawy-warszawa-w-budowie1
  • architektura-warszawy-warszawa-w-budowie/architektura-warszawy-warszawa-w-budowie2
  • architektura-warszawy-warszawa-w-budowie/Thumbs

Zbliża się 5. edycja festiwalu „Warszawa w budowie". Po sukcesach z poprzednich lat czekamy na tegoroczną inaugurację, która odbędzie się 13 października!

W ciągu ostatnich kilka lat „Warszawa w budowie" wyrosła na jedną z najciekawszych inicjatyw kulturalnych w stolicy. W tym roku współorganizatorem jest Muzeum Historyczne m.st. Warszawy.

Kim jest architekt?

Podtytuł tegorocznej edycji brzmi „Zawód: Architekt", dlatego w tym roku pod lupę zostaną wzięci architekci oraz wpływ, jaki mają na codzienne życie mieszkańców miasta. Rozmowy, wystawy i projekcje filmowe prezentowane podczas „Warszawy w budowie" będą dotyczyć etyki architekta, jego działalności na wolnym rynku oraz roli jako twórca i odbiorca architektury.

Podczas festiwalu „Warszawa w budowie" będzie można również poznać wyniki ankiety rekomendowanej przez magazyn „Architektura – Murator" i starającej się odpowiedzieć na pytanie „Kim jest architekt?"

Instrukcja obsługi stolicy

Punktem wyjścia dla tegorocznej edycji festiwalu jest Warszawa oraz jej złożone problemy wynikającej z trudnej historii oraz obecnego rozwoju stolicy. W programie „Warszawy w budowie" znajdują jednak odniesienia i analogie z całego świata, które odpowiadają na ogólne pytania dotyczące przestrzeni miejskiej.

Organizatorzy starają się, aby wydarzenie nie miało typowego charakteru festiwalowego, a ich celem jest przybliżenie zwykłym mieszkańcom miasta praktycznych kwestii dotyczących architektury i urbanistyki. Przez swój społeczny charakter „Warszawa w budowie" ma na celu zaangażowanie mieszkańców w życie miasta i wywołanie debaty na ten temat. Organizatorzy podkreślają, że chcą „wspólnie z uczestnikami tworzyć instrukcję obsługi stolicy".

„Warszawa w budowie" potrwa do 08.12.2013. Więcej na stronie www.artmuseum.pl 

przeczytaj rowniez
Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: Jakub Certowicz
Data publikacji: 11.10.2013 17:09
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.