archirama.pl

Nowości Ikea – marzec 2014. Skandynawski design na balkonie

Polska to kraj skandynawski – sugeruje to wyraźnie popularność produktów Ikea. Co szwedzki koncern przygotował na wiosnę?

Nowości Ikea – marzec 2014. Skandynawski design

Nowości Ikea – marzec 2014. Skandynawski design na balkonie i tarasie. Fot. Inter IKEA Systems BV.

Dyrekcja Ikea czuje już wiosnę. Marcowe nowości Ikea to przede wszystkim meble ogrodowe i dodatki, które można wykorzystywać w plenerze.

Aranżacja wnętrz: balkon


Dla tych, którzy po zimie obawiają się wiosennego słońca, Ikea przygotowała asymetryczny parasol FLISÖ z podstawą BRAM-SÖN. Czasza parasola podtrzymywana jest przez nóżkę o regulowanej wysokości. Co najważniejsze, punkt podparcia znajduje się blisko krawędzi parasola, więc mebel można ustawić np. przy ścianie balkonu albo tarasu.
Dla właścicieli małych mieszkań i wszystkich, którzy dbają o oszczędność miejsca przeznaczony jest stolik – konsolka ASKHOLMEN. Dwie nogi mebla stykają się ze ścianą, trzecia wysunięta jest do przodu. Dzięki temu mebel zajmuje mniejszą przestrzeń, jest optycznie lżejszy, a jednocześnie stabilny.
MÄLARÖ to seria mebli składanych jak nożyczki, łatwych do przechowywania choćby w szafie.
Wolne miejsce w narożniku może zająć stojak ASKHOLMEN. To prosta konstrukcja, żywo kojarząca się z mebelkami z PRL-owskich bloków albo produktami zdolniejszych uczniów powstającymi na ZPT. Może nie zachwyca, ale pewnie sprawdzi się jako praktyczna podpora dla roślin doniczkowych.

Aranżacja wnętrz: taras


A co ze szczęśliwymi użytkownikami obszernych, skąpanych w słońcu tarasów? Ikea proponuje im
wyciągnięcie się w leżaku ÄPPLARÖ. Mogą też wypić poranną kawę, siedząc w obłych, wygodnych fotelach SKARPÖ – siedziskach będących skrzyżowaniem krzesełka ogrodowego z klubowym fotelem. Meble wyglądają całkiem zgrabnie, czego nie mógłbym powiedzieć o modułowej serii wypoczynkowej KUNGSHOLMEN. „Plastikowy rattan”?  Brzmi to dość dziwnie i chyba nie najlepiej łączy się z propagowanymi przez szwedzki koncern ekologicznymi ideałami. Oczywiście meble z tworzywa sztucznego są bardziej praktyczne od tych z naturalnego materiału, w polskim klimacie mogą lepiej się sprawdzić. Informacje o kolejnych nowościach – już wkrótce.

Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 17.03.2014 11:47