Top 10 archiramy
TOP 10 ARCHIRAMY

7 najładniejszych małych domów. GALERIA

  • Komentarze

Dom mobilny  - 27 mkw wszędzie tam, gdzie Ty

Dom mobilny  - 27 mkw wszędzie tam, gdzie Ty

Najładniejsze domy świata w kategorii mini. Mała bryła jest piękna!

Najładniejsze domy – małe i najmniejsze

Ograniczony budżet, mała działka, a może potrzeba wolności? Własny dom nie musi być ogromną bryłą z cegły i kamienia. W USA coraz popularniejsze są domy małe, a nawet bardzo małe. Niekoniecznie muszą być miejscem do życia na stałe, czasem top tylko pracownia, miejsce wypoczynku, domek zagubiony w lesie. Kiedy indziej mini domy towarzyszom swoim właścicielom w dalekich podróżach.

Dom Kereta, Warszawa, Grupa Projektowa Centrala
O najwęższym domu świata pisaliśmy już wcześniej dokładnie – na naszą listę trafił jako jedyny dom z Polski.

Diogene Micro Home, Renzo Piano
Stararachitekt nie zawsze projektuje ikony architektury. Mikroskopijny domek jest na pewno większy od beczki Diogenesa, ale mając 7,5 mkw zmieści się w niejednym pokoju i na każdej działce. W środku znalazło się wszystko, co niezbędne, od łóżka i biurka, przez łazienkę po szafę i schowki. Do tego panele solarne i system do zbierania i filtrowania deszczówki.

Nomad Micro Home
Ma prawie 10 mkw, ale wydaje się większy i całkiem wygodny. Kanadyjska firma Nomad Houses chce sprzedawać te domy jak meble z Ikei – spakowane i gotowe do samodzielnego montażu.

Dom mobilny Abaton
Jak na swoją kategorię, dom APH80 to istny gigant – 27 mkw daje całkiem sporą powierzchnię do życia. Dom modułowy można łatwo składać i rozkładać, a spakowany przewozić w dowolne miejsce.

Blob VB3 Mobile Tiny House
Dla zwolenników współczesnej architektury to jeden a najładniejszych domów na liście. Opływowa bryła zaprojektowana przez dmvA Architects wygląda, jakby spadła z kosmosu – zwłaszcza, gdy przednia część domu uniesie się do góry jak w klasycznych filmach s-f.

Tumbleweed Tiny House
Coś dla zwolenników bardziej tradycyjnych brył. Nie lubisz betonu architektonicznego, tęsknisz za drewnianym, małym domem z gankiem i chcesz być w ruchu? Drewniany domek w stylu vintage, z dwuspadowym dachem i drewnianymi ścianami, zbudowany jest na przyczepie i może być holowany za samochodem.

Exbury Egg
Zaprojektowane przez  SPUD Group, PAD Studio i Stephena Turnera pływające jajo ma efektowną drewniana elewację, ukołysze mieszkańca do snu, może być zacumowane na jeziorze czy rzece. Ale jak wyskoczyć rano po bułeczki?


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.