archirama.pl

Choinki na świecie. Zobaczcie sześć pomysłów na nietypowe choinki!

Choinki na świecie. Prezentujemy wam sześć nietypowych choinek, które powstały na świecie. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto poszukać inspiracji dla swojego drzewka. Zobaczcie sześć pomysłów, które zostały zrealizowane w zeszłym roku!

Choinka w Galerii Lafayette ozdoiona została kryształkami Swarovskiego

Choinka w Galerii Lafayette ozdoiona została kryształkami Swarovskiego

Fot: Captainm / Wikimedia Commons

Choinka jest nieodłącznym elementem każdych Świąt Bożego Narodzenia na całym świecie. Większość z nas kojarzy ją z tradycyjnym świerkiem, pięknie ubranym i oświetlonym. Jednak niektóre państwa na świecie miały nieco inne pomysły na świąteczne drzewko. Zobacz nietypowe i najpiękniejsze choinki na świecie! Jest to zapowiedź tego, czego możemy spodziewać się tym roku!

Porcelanowa Choinka w Danii!

Ozdoby świąteczne oraz stawianie ogromnej choinki na największym placu belgijskiego miasta Hasselt to już tradycja. W zeszłym roku, w centrum miasteczka stanęła choinka zbudowana z porcelanowych kubków i talerzyków. Choinka miała wysokość 9 metrów a jej średnica wynosiła 6 metrów. Porcelanowa zastawa została zgromadzona przez mieszkańców. Podarowano porcelanę, która w ich domach była bezużyteczna. Do budowy tej nietypowej choinki zużyto 5000 naczyń!

Nietypowa choinka w Brukseli

Podczas ostatnich Świąt Bożego Narodzenia, nietypowa choinka znalazła się również w Brukseli. Była to jedna z choinek, która wywołała liczne kontrowersje i dyskusje. Władze miasta po raz pierwszy zdecydowały się na zmontowanie choinki, która przypomina bardziej iluminację świetlną niż bożonarodzeniowe drzewko. W poprzednich latach w tym miejscu zawsze stawiano ogromną, żywą choinkę z Adrenów, ozdobioną tysiącami lampek. W ostatnim roku na Grand Place stanęło choinko-podobna instalacja o wysokości 25 metrów. Ciekawe co Bruksela przygotowała na ten rok?

Piękna choinka w paryskiej galerii Lafayette!

Przepiękna choinka w galerii Lafayette była największą w Europie. Co więcej pośród jej ozdób świątecznych można było dopatrzeć się kryształków Swarovskiego. Żywa choinka miała wysokość 21 metrów i stanęła w centralnym punkcie galerii handlowej Lafayette. Na całość jej wyglądu złożyło się 120 ozdób świątecznych, wśród których wyłaniało się 9 wielkich kul ozdobionych 5000 tysiącami kryształków Swarovskiego.

>> Zobacz również najpiękniejsze dekoracje świąteczne!

Choinka na Rockefeller Center co roku zachwyca

Już 4 grudnia rozbłyśnie tegoroczna choinka na Rockefeller Center. Tegoroczny norweski świerk został ufundowany przez rodzinę z Shelton w Connecticut. Świerk ma przeszło 26 metrów wysokości i mówi się, że ma idealne kształty – typowe dla świątecznego drzewka. Zeszłoroczne drzewko również było zachwycające, a towarzyszące mu iluminacje świetlne tylko dodawały mu uroku. W tym roku choinka zostanie ozdobiona 45 tysiącami światełek, które rozpala się o godzinie 19:00, 4 grudnia.

Największa na świecie pływająca choinka jest w Rio de Janeiro!

Rio de Janeiro w zeszłym roku mogło pochwalić się największą pływającą choinką na świecie. Drzewko ma nieco ponad 85 metrów wysokości i waży 542 tony. Aby choinka mogła stabilnie dryfować, trzeba było wykonać 11 platform. Choinka została ozdobiona przeszło 3 milionami żarówek, które tworzyły niesamowita iluminację świetlną mającą nawiązywać do zmieniających się pól roku. Można było zaobserwować na przykład spadające jesienią liście.

Iluminacje świąteczne na choince w Sydney

Australijska choinka w zeszłym roku została pięknie oświetlona tysiącami światełek. Drzewko jest tradycyjnym przykładem, jak choinka powinna wyglądać. Niema tu żadnych udziwnień i nowoczesności, a choinka i tak zachwyca. Tradycyjnie również drzewko, jak zawsze stanęło na Martin Place w Sydney.

Już niedługo nowe choinki ozdobią centralne punkty wielkch i małych miast. Czekamy na wasze zdjęcia tegorocznych drzewek świątecznych!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Captainm / Wikimedia Commons
Data publikacji: 25.11.2013 08:40

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.