Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Co po Supersamie? Kompleks biurowo-handlowy Plac Unii

  • Komentarze

W miejscu po wyburzonym warszawskim modernistycznym Supersamie - sklepie samoobsługowym z czasów PRL-u, stanie 90-metrowa wieża autorstwa biura Kuryłowicz Associates

W miejscu po wyburzonym warszawskim modernistycznym Supersamie - sklepie samoobsługowym z czasów PRL-u, stanie 90-metrowa wieża autorstwa biura Kuryłowicz Associates

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90- metrowego wieżowca, inspirowanego architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur. W budynkach mieścić się będzie galeria handlowa (zajmie ponad 15 500 m²) z supermarketem Supersam oraz centrum biurowe o powierzchni ponad 41 000 m².

Projekt architektoniczny obiektu, stworzony przez renomowaną pracownię Stefana Kuryłowicza, inspirowany był wieżowcami Chicago i Nowego Jorku z początku XX wieku. Zwyciężył w prestiżowym konkursie zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2013 roku.

przeczytaj rowniez
Źródło: materiały prasowe
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 15.06.2011 17:27
do góry
uaktualnij licznik
PODOBNE
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.