archirama.pl

Filmy o architekturze w TVP Kultura: piętra korporacji

Trzeci odcinek „Księgi przestrzeni”, cyklu programów o architekturze współczesnej, poświęcony został biurowcom i biurom

Łukasz Zegała, medusagroup

Łukasz Zegała w pracowni, jeden z założycieli medusagroup

Fot: www.ksiegaprzestrzeni.com

Tematem trzeciego odcinka architektonicznego serialu są biurowce. Czy powinny być efektownymi bryłami przyciągającymi wzrok, czy funkcjonalnymi maszynami do pracy?  Czy architektura korporacyjna może być miastotwórcza? Czy biurowiec może stać się ikoną architektury ? To niektóre z pytań, które stawiają autorzy programu.
Zaproszeni architekci przedstawiają schemat typowego biurowca i możliwości odejścia od ustalonych form, sposoby na nadanie biurowej przestrzeni bardziej ludzkiego charakteru.
 
Wśród biurowców prezentowanych w odcinku znalazły się siedziba wydawnictwa Agora w Warszawie, oddział BRE BANKU w Bydgoszczy, oddział Banku BPH w Opolu, park biurowy Business Garden w Warszawie, Nowy Dom Jabłkowskich w Warszawie oraz biurowiec Roedl & Partner w Gliwicach.

W trzecim odcinku „Księgi przestrzeni” - serii filmów o architekturze polskiej ostatniego ćwierćwiecza - występuje Łukasz Zagała, jeden z założycieli medusagroup.
Z prowadzącą program Bogną Świątkowską rozmawia Natalia Paszkowska, architekt, współzałożycielka warszawskiej pracowni architektonicznej WWAA.

Kolejne odcinki emitowane będą  na antenie TVP Kultura, w soboty o 9.05 i niedziele o 12.50. Więcej o serii >>Autor: KZ
Zdjęcia: www.ksiegaprzestrzeni.com
Data publikacji: 21.01.2015 14:03

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.