archirama.pl

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2016

W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Gdyni zgłaszać można zdjęcia modernistycznych kamienic Białego Miasta, ale też pamiątki z architektonicznych podróży i sceny z życia miasta

Modernizm w obiektywie. Konkurs fotograficzny - nie tylko dla osób zainteresowanych współczesną architekturą

Modernizm w obiektywie 2016

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe

Architektura Gdyni przez obiektyw

W 2016 roku Weekendowi Architektury w Gdyni towarzyszy szósta już edycja konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie. Jak wskazuje nazwa, w centrum zainteresowania pozostaje architektura Białego Miasta z okresu międzywojennego. Organizatorzy przygotowali jednak tematy także dla tych fotografów, którzy budynki wolą traktować jako tło. W tegorocznej edycji znalazło się siedem kategorii konkursowych:
Forma Modernizmu  - geometria i gra światła w architekturze modernistycznej  w Gdyni,
Detal Modernizmu  - detal w architekturze modernistyczne Gdyni
Życie Miasta  - niepozowane sceny życia miejskiego pośród architektury  modernistycznej Inspiracje  Modernizmem  - twórcy i ich działania artystyczne
Styk   Modernizmu   i   Postmodernizmu  - architektura   modernistyczna   i  nowoczesna Gdyni w jednym kadrze, MM  
Modernizm  Mobilny  - architektura  modernistyczna  Gdyni  sfotografowana  telefonem komórkowym i przetwarzana dostępnymi w aplikacji filtrami.
Modernizm w podróży - architektura modernistyczna spoza Gdyni, w tym  także modernizm miast w Europie i na świeci

Każdy uczestnik może nadesłać do trzech fotografii w każdej z konkursowych kategorii, a więc łącznie dwadzieścia jeden kadrów. Udział jest bezpłatny, a na autorów najlepszych prac czekają nagrody: 1000 zł, rejs promem dla dwóch osób do Szwecji, albumy fotograficzne i książki o modernizmie, oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. A także udział w wystawie pokonkursowej najlepszych fotografii prezentowana w prestiżowym miejscu Gdyni. .
 
Na zgłoszenia nie zostało wiele czasu – termin upływa już 17 sierpnia 2016.

Więcej informacji: www.facebook.com/events/864132590353242

Autor: KZ
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe
Data publikacji: 16.08.2016 16:21

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.