archirama.pl

Konkurs ROCA. Bądź EKO i nakręć film o światowym deficycie wody

Mamy coś dla twórczych fanów ekologii. Konkurs na filmowe przedstawienie problemu dotyczącego braków wody na świecie. Akcja jest związana z We ART Water Film Festival, organizowana przez Fundację powołaną z ramienia firmy Roca. Włączajcie nagrywanie, ponieważ termin zgłaszania filmów mija 31 marca!

We ART Water Film Festival

Woda na wagę złota

Fundacja We Are Water ma na celu uświadamianie społeczeństwa jak dużym problemem współczesnej cywilizacji jest deficyt wody. Zasoby tego naturalnego surowca bardzo szybko się wyczerpują a ekosystem jest zagrożony. Jedną z aktywności jest organizowany przez fundację We ART Water Film Festival. Prace konkursowe zgłaszane będą w trzech kategoriach. Twórcy festiwalu zaproponowali hasło przewodnie Woda i infrastruktura sanitarna. Prezentowane filmy będzie głosem w globalnej debacie dotyczącej niedoboru wody oraz jej racjonalnego wykorzystywania.

 

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje produkcje na www.wearewater.org. Przewidziano trzy kategorie filmowe: dokument, animacja oraz film w formacie na Instagram. Najbardziej popularny obraz zostanie wyróżniony nagrodą publiczności. Laureaci mogą liczyć na nagrody finansowe w wysokości: 2 500 euro (dokument), 1 500 euro (animacja) oraz 1 000 euro (Instagram i gratyfikacja ze strony publiczności). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas ceremonii zamknięcia festiwalu w maju 2014 roku.

 

Warto zaznaczyć, że pierwsza edycja WAW Festival zakończyła się wielkim sukcesem, również dla Polski. Do konkursu przystąpiło ok. 500 uczestników z 80 różnych krajów. Wsród nich Polka, Anna Barańska, której animacja “Give me water, please” zdobyła nagrodę główną w swojej kategorii. Film można oglądać na kanale  You Tube ROCA Polska.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 10.03.2014 15:37

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.