archirama.pl

Modernizm w Gdyni. Foto Tour

Agencja Rozwoju Gdyni zaprasza na nowy sezon spotkań z modernizmem, współczesną architekturą i fotografią. Foto Tour to m.in. warsztaty i plenery w zabytkowych budynkach

Spacer po Gdyni, modernizm i współczesna architektura

Modernizm oglądany przez obiektyw

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe

Od kilku lat jedną z atrakcji Gdyńskiego Szlaku Modernizmu są tematyczne spacery i plenery fotograficzne w cyklu Foto Tour. Pierwsze w 2016 roku spotkanie zaplanowane jest na 7 czerwca. Podczas spaceru będzie można zajrzeć do budynków zwykle niedostępnych, albo takich, w których fotografowie muszą się liczyć z ostrożnością strażników czy mieszkańców. Na szlaku są wnętrza budynków użyteczności publicznej i kamienice z lat międzywojennych, pewnie znajdzie się tez kilka niespodzianek i nietypowych punktów widokowych. Organizatorzy podpowiadają, jak fotografować architekturę, z jakimi problemami najczęściej spotykają się fotograficy i jak je rozwiązywać.  Przewodnikiem po mieście i technicznych problemach będzie Przemysław Kozłowski, fotograf gdyńskiego modernizmu.
Najlepsze zdjęcia powstające podczas spacerów zostaną zaprezentowane na jesiennej wystawie poplenerowej, zaplanowanej na październik 2016.

Foto Tour Gdyńskiego Szlaku Modernizmu to część programu spacerów szlakiem historycznej architektury Gdyni. Oprócz zajęć dla osób zainteresowanych fotografią są też trasy poświęcone twórczości architektów działających na terenie miasta, wpływom warszawskiej architektury, najbardziej awangardowym realizacjom czy historii miasta. Informacje o nowych planach i wydarzeniach publikuje na swojej stronie Agencja Rozwoju Gdyni.

Foto Tour Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
7 czerwca, 17:00 (planowane zakończenie około 20.00)
Zbiórka: wejście do Gdyńskiego Centrum Filmowego, Plac Grunwaldzki 2, Gdynia
Prowadzenie: Przemysław Kozłowski/ zespół Agencji Rozwoju Gdyni

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe
Data publikacji: 31.05.2016 11:14

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.