archirama.pl

Polski blob w Hollywood? OVO Wrocław

Film o przyszłej ikonie architektury Wrocławia – blobie OVO Wrocław zdobył nagrodę magazynu „3D World”  

Pierwszy polski blob - OVO Wrocław nagrodzony przez filmowców z Hollywood

Bryła OVO Wrocław - kadr z nagrodzonej animacji

Fot: Studio Aiko

Pierwszy polski blob

Wrocławski kompleks OVO Wrocław rośnie, powstały podziemne kondygnacje budynku, który będzie pierwszą tak znaczącą realizacją tzw. blobitektury w Polsce.  Choć nie widać jeszcze charakterystycznej,  gładkiej bryły, są już nagrody.  Film o OVO Wrocław zwyciężył w konkursie „3D World” CG Awards 2014” w kategorii architektonicznej animacji.
Nominowane filmy oceniało jury, swojego faworyta wybierali też internauci. Wśród jurorów znaleźli się specjaliści do grafiki 3D i producenci hollywoodzkich hitów, od „Władcy Pierścieni" po „Shreka".

Animacja OVO wygląda autentycznie, a inwestycja prezentuje się przy tym bardzo ekskluzywnie. Z pewnością to połączenie zrobiło duże wrażenie na oceniających - twierdzi skromnie Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

W pierwszej sekwencji bryła pokazana została w rozproszonym świetle wczesnego poranka, modelującym łagodne krzywizny owalu. Film pozwala wyobrazić sobie, jak zmienia się architektura wnętrz i wygląd bloba o różnych porach dnia i przy zmiennej pogodzie (zgrabna scena z deszczem). Animacji towarzyszy dobrze dobrana muzyka (Philip Glass, kwartet smyczkowy nr. 3 "Mishima" - IV - 1962: Body Building). Film o polskim blobie powstał w studiu animacji Aiko.


OVO Wroclaw and DoubleTree by Hilton Wroclaw from Studio Aiko on Vimeo.

Zdjęcia: Studio Aiko
Data publikacji: 18.09.2014 12:48

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.