archirama.pl

Przewodnik po Rzymie: restauracje i współczesna architektura. FILMY i ZDJĘCIA

Co warto zobaczyć w Rzymie? Lista jest długa, od starożytności po bryły współczesnych kościołów. Na pewno zwiedzanie warto przeplatać częstymi przerwami na jedzenie i kawę. Majowy weekend czy wakacje w Rzymie to świetna okazja, żeby nacieszyć się dobrą kuchnią – najlepiej w pięknych wnętrzach. Polecamy restauracje o najlepszej architekturze wnętrz

Restauracja Kook, czyli - gdzie zjeść w Rzymie? Kulinarny przewodnik Archiramy po Rzymie

Restauracja Kook, czyli - gdzie zjeść w Rzymie w pięknym wnętrzu? Kulinarny przewodnik Archiramy po Wiecznm Mieście.

Fot: materiały prasowe Kook

Kook: mnóstwo światła i oliwka w szklanej bryle

Restauracja i pizzeria Kook wygląda jak nowocześnie zaaranżowany apartament. Szkło, żelazo i beton to główne materiały wykorzystywane przez projektantów z pracowni Noses Architects (Mohamed Keilani, Luca Gasparini), którzy odpowiadają za architekturę wnętrz lokalu. Projektanci odcięli się od najprostszych skojarzeń związanych ze starym Rzymem.  Kook znajduje się na Via Cassia 2040; najlepiej zajrzeć, wybierając się do ruin starożytnej Ostii.  Otwarta w 2012 roku restauracja zbiera szczególnie wysokie oceny za pizzę i foccacie.

Dworzec kolejowy Termini i niezwykła restauracja

W modernistycznym gmachu dworca po 1924 roku architekt Angiolo Mazzoni zaprojektował nowoczesny bar – restaurację. Architektura wnętrz robi imponujące wrażenie: ogromne okna, zawieszone wysoko sufity, gigantyczny okap; w tym wnętrzu wszystko jest ogromne, a stoliki sprawiają wrażenie delikatnych zabawek rozrzuconych w hali. Efekt podkreślają jeszcze wykorzystane we wnętrzach materiały, płyty dekoracyjnych kamieni i połacie ceglanych ścian. Warto choć zajrzeć: Cappa Mazzoniana, Convoglia restaurant - Stazione Termini.

Bryła muzeum, na szczycie – restauracja

Open Colonna to dobre miejsce na przerwę w czasie zwiedzania. Restauracja mieści się na szczycie Palazzo delle Esposizioni; szklaną bryłę zaprojektował Paolo Desideri, a jedzeniem zajmuje się rodzina restauratorów, karmiąca Rzymian i turystów od 1874 roku. W menu na uwagę zasługują lekkie dania lunchowe, a przede wszystkim – wysoko oceniane desery.

Gdzie zjeść w Rzymie? Miejsce na wyjątkowe okazje

Glass Hostaria przy Vicolo de’ Cinque 58 to efektowne wnętrza, ale przede wszystkim świetna kuchnia, imponująca karta win i perfekcyjna obsługa. Stolik najlepiej zarezerwować jeszcze przed wyjazdem do Rzymu, a koszt posiłku będzie wyższy niż rzymska średnia.

To tylko kilka miejsc, które warto odwiedzić będąc w Rzymie – okazji jest wiele, od świąt religijnych i zbliżającej się kanonizacji papieża Jana Pawła II, przez majowy weekend po wakacje.

Zdjęcia: materiały prasowe Kook
Data publikacji: 18.04.2014 11:50

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.