Wnętrza
WNĘTRZA

Apartamentowiec Dune w Mielnie, Maciej Zień i nowy penthouse

  • Komentarze

Otwarta architektura wnętrz - wanna z widokiem na morze

Otwarta architektura wnętrz - wanna z widokiem na morze. Penthouse w Mielnie zaprojektowali Maciej Zień, Karina Snuszka i Dorota Kuć 

Fot: materiały prasowe firmusgroup.pl

Współczesna architektura inspirowana modernizmem, a do tego architektura wnętrz projektowana przez Macieja Zienia, Karinę Snuszkę i Dorotę Kuć. GALERIA

Modernistyczna architektura na brzegu morza

Biała bryła apartamentowca Dune w Mielnie wznosi się tuż za nadmorskim pasie wydm, kilka metrów od promenady biegnącej wzdłuż wybrzeża. Mieszkańcy wyżej położonych apartamentów mogą się cieszyć widokiem na morze i sosnowe lasy na mierzei. Najlepszy widok będą mieć nowi właściciele pentouse’ów na szczycie budynku.
Za architekturę wnętrz największego penthouse’u odpowiada zespół trójki projektantów: Maciej Zień oraz współpracujące z nim Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni architektonicznej Mood Works. Na początku czerwca 2014 projektanci przedstawili projekt urządzenia atrakcyjnego wnętrza. Penthouse na najwyższym piętrze Dune ma prawie 200 mkw. Koszt takiego apartamentu? Ok. 5 mln zł.

Penthouse w kolorach morza

Projektanci postawili na szlachetne, naturalne materiały w morskiej kolorystyce. We wnętrzach dominują barwione na ciepły piaskowy odcień drewno dębu, marmur i miedź. Wszystkie materiały mają kolory kojarzące się z nadmorskim pejzażem, od piaskowych ugrów, przez szary, morski odcień koloru niebieskiego po najważniejszą w tej architekturze wnętrz biel.  Biało-szara, z błękitnym odcieniem jest kamienna ściana wokół kominka i wanna wykuta w kamieniu Baia.
We wnętrzu najważniejszą rolę gra światło, modelujące bryły mebli i załamujące się na tkaninach wybranych przez Macieja Zienia. Przeszklone ściany otwierają widok na morze i wybrzeże Bałtyku. Projektanci zrezygnowali z górnego oświetlenia, wprowadzając do wnętrza odpowiednio dobrane lampy.

Architektura wnętrz na lata

Inwestor, Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group podkreśla, że wnętrza mają mieć ponadczasowy charakter. Projektanci zastosowali więc materiały które dobrze się starzeją. Obok dębowego drewna ważne są także detale wykonane z miedzi, która z biegiem czasu będzie nabierać szlachetnej patyny. Ten materiał pojawia się np. na oparciach kanap.
Dodatki z polerowanego metalu to nawiązanie do architektury okrętowej, tej samej, która tak ważna była dla wykształcenia architektury modernistycznej w Gdyni. 

Architektura wnętrz w Dune

Architektura wnętrz apartamentowca uzupełniona została o meble tapicerowane i stoliki Flexform i Poliform, lampy Delightfull i Roll&Hill, dywany CC Tapis. W połączonej z salonem kuchni – jadalni
Równeiz urządzona została meblami z kolekcji Flexform Mood.

Maciej Zień – znany projektant mody, od pięciu lat zajmuje się także architekturą wnętrz
Karina Snuszka i Dorota Kuć – architektki prowadzące autorską pracownię architektoniczną Mood Works w Warszawie. Absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, studiowały na Politecnico di Milano i Universita di Perugia, prowadzą showroom Mood Design w Warszawie.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe firmusgroup.pl
Data publikacji: 11.06.2014 15:23
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.