archirama.pl

Aranżacja wnętrz. Pomysł na małe mieszkanie. Jak zaprojektować wnętrze kawalerki?

Zastanawiacie się jak zaprojektować małe wnętrze? Prezentujemy wam kolejny pomysł na aranżację wnętrza kawalerki. Zobacz jak zaaranżować wnętrze małego mieszkania! Galeria zdjęć!

Pod niewielkimi schodami znajduje się niewielki schowek, który dodaje kilku metrów i nie zabiera powierzchni wnetrza

Pod niewielkimi schodami znajduje się niewielki schowek, który dodaje kilku metrów i nie zabiera powierzchni wnetrza

Fot: Weronika Kwasiborska

Małe wnętrze z pomysłem. Projekt małego wnętrza musi spełniać pewne wymogi techniczne, ale także musi być funkcjonalne. Dlatego aby pomóc wam znaleźć inspirację do aranżacji małego wnętrza prezentujemy kolejny przykład, jak z pomysłem zaprojektować wnętrze kawalerki. Zobaczcie zdjęcia małego wnętrza z Madrytu.

Małe wnętrze – jasne kolory

Małe wnętrza z reguły wydają się ciemne i mało przytulne. Dlatego należy dobierać jasne kolory i maksymalnie wykorzystywać wpływające do wnętrza naturalne światło. Proponowany przez nas pomysł na aranżacje małego wnętrza proponuje zmodernizowanie 28 m2 wnętrza. Projekt powstał w hiszpańskiej pracowni Bernardini Arquitectos.

Architekci za najważniejszy i podstawowy cel projektu obrali zapewnienie, że pomimo bardzo małej powierzchni wnętrza, nie pominą żadnego elementu, niezbędnego do codziennego funkcjonowania. Co więcej stworzyli projekt małego wnętrza, który jest dodatkowo w wysokim standardzie, a komfort życia w takim wnętrzu jest wyjątkowo wysoki. Zrezygnowano z pomysłu rozkładanych sof, które według architektów są niefunkcjonalne i niewygodne w codziennym użytkowaniu. Postanowiono podzielić wnętrze na konkretne strefy.

>> Zobacz projekt loftu na warszwskim Mokotowie!

W małym wnętrzu wykorzystano przede wszystkim 3, 5 metrową wysokość, która niestety nie pozwoliła wydzielić pełnowymiarowych dwóch poziomów, ale jednak powstała niewielka antresola, w której znajduje się strefa sypialniana. Wysokość pomieszczenia podzielono w stosunku 1,5 metra (minimum wymagane do powierzchni sypialnianej) i 2 m na pierwszym poziomie, gdzie znajduje się aneks kuchenny, łazienka. Znaleziono także przestrzeń dla niewielkiego salonu. Ciekawe jest, że całość wnętrza sprawia wrażenie wykonanego z jednego modułu. Biały kolor optycznie powiększa i rozjaśnia małe wnętrze.


Płyty laminowane w aranżacji małych wnętrz >>

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Yen Chen, Weronika Kwasiborska
Data publikacji: 20.08.2013 10:43

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.