archirama.pl

ARCHITEKT WNĘTRZ czy warto zatrudnić? Odpowiada architekt i projektant wnętrz

Urządzając WNĘTRZA domu lub mieszkania wiele osób zastanawia się czy warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. A może inspiracji i pomysłów na aranżację wnętrz szukać na własną rękę? Architekt wnętrz opowiada, co zyskujemy na wsparciu architekta wnętrz.

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz? 4

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz? Co zyskujemy zatrudniając profesjonalnego projektanta albo dekoratora?

Fot: www.annakoszela.pl

Anna Koszela architekta wnętrz: współpraca z architektem wnętrz to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć oryginalne, wysublimowane wnętrza, nie będące jedynie prostym odwzorowaniem aktualnej mody i trendów. Zatrudniając architekta wnętrz możemy liczyć, że zaproponuje on nam projekt będący jego autorską kreacją, która umiejętnie bazować będzie na naszych potrzebach i oczekiwaniach estetycznych. Dobry architekt wnętrz powinien proponować rozwiązania ponadczasowe, które nie zestarzeją się po roku, czy dwóch. Nie zwalnia go to oczywiście z obowiązku obserwowania i kreatywnego czerpania inspiracji ze świata aranżacji wnętrz i designu.

Po co nam architekt wnętrz?

Architekci wnętrz dysponują z reguły dużą wiedzą branżową. Znają aktualną ofertę produktową producentów i na bieżąco informowani są o wszelkich nowościach firmowych. Powinni być również zorientowani w cenach poszczególnych elementów wystroju wnętrza takich jak meble, ceramika czy farby. Dysponując taką wiedzą profesjonalny architekt wnętrz zaproponuje nam optymalne rozwiązanie dla określonego przez nas budżetu na aranżację wnętrza.

Dzięki temu klient oszczędza czas potrzebny na poszukiwania produktów i ma gwarancję, że nabył go na korzystnych warunkach cenowych. Należy również pamiętać, że każdy architekt ma zespół zaufanych, sprawdzonych podwykonawców w zakresie prac stolarskich czy kamieniarskich. Co w przypadku wyboru losowej firmy z internetu obarczone jest dużym ryzykiem. Zadaniem architekta wnętrz jest również nadzór nad firmami wykonawczymi tak, aby finalny efekt ich prac zgodny był z założeniami projektowymi.

Jak wybrać architekta wnętrz?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze architekta wnętrz jest dokładna analiza jego wcześniejszych realizacji. Zdecydowana większość architektów prezentuje na swoich stronach internetowych portfolio dotychczas zaprojektowanych wnętrz domów i mieszkań. Na ich podstawie jesteśmy w stanie wyrobić sobie wstępną opinię o danym projektancie. Wybór architekta wnętrz jest kluczową decyzją przy budowie lub gruntownym remoncie domu. Jeżeli decyzja będzie nieprzemyślana to jej negatywne konsekwencje będą towarzyszyć nam przez długie lata.

Dlatego warto podejść do tego tematu skrupulatnie i poświecić mu odpowiednio dużo czasu. Musimy zdawać sobie sprawę, że współpraca z architektem, przy aranżacji 100m² apartamentu, trwa nie krócej niż 3-4 miesiące. Lepiej jest ograniczyć zakres projektu i wybrać architekta, co do którego mamy pełne przekonanie pod względem estetycznym, aniżeli decydować się na kompromisy dotyczące sfery wizualnej projektowanego domu lub mieszkania.

Autor: Materiały prasowe Anna Koszela
Zdjęcia: www.annakoszela.pl, Anna Koszela
Data publikacji: 7.08.2012 15:13

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.