archirama.pl

Architektura (cichych) wnętrz. Showroom Brovarna 4

Filcowe okładziny ścienne, fornir na suficie. Architekturę wnętrz salonu wystawowego Brovarna 4 zaprojektowała pracownia architektoniczna INSPACE

Współczesna architektura wnętrz na Powiślu

Witryna showroomu przy ul. Browarnej 4 na warszawskim Powiślu

Fot: Brovarna 4

Warszawskie Powiśle stopniowo zmienia się w Dzielnicę Łacińską Warszawy. W październiku uroczyście otwarty został nowy budynek ASP, w pobliżu są bryły Centrum Nauki Kopernik, siedziby Wydziału Lingwistyki UW, jest BUW ze znanym ogrodem na dachu. Równocześnie powstają kolejne sklepy z współczesnym designem. Jednym z nich jest showroom Brovarna 4.

Architektura wnętrz

W niewielkim wnętrzu wyeksponowano meble, okładziny ścienne i dodatki. Specjalnością salony są produkty służące do poprawy właściwości akustycznych wnętrz. Jednym z tych produktów jest okleina filcowa, dostępna w różnych grubościach i kolorach. Na potrzeby ekspozycji projektanci architektury wnętrz, Zuzanna Hekkelstrand i Grzegorz Grodzicki z biura architektonicznego INSPACE wybrali te w najbardziej nasyconych odcieniach.

Z szarym betonem architektonicznym sąsiadują płaszczyzny turkusowe i błękitne. Oprócz okładzin, dostępne są m.in. wygłuszające panele, którymi można zastąpić elementy sufitu podwieszanego. Elementami poprawiającym akustykę pomieszczenia bez konieczności przebudowy są też meble, takie jak jaskraworóżowa, miękka kanapa, czy „rzeźby” do ustawiania w narożnikach pomieszczeń. Dzięki parawanom można wydzielić przestrzenie do spotkań czy rozmów telefonicznych.

W aranżacji wnętrz salonu wykorzystano także naturalny fornir (Sanfoot). Podkład z papieru ułatwia mocowanie forniru na różnych powierzchniach, np. na suficie.
Wśród marek dostępnych na Powiślu są między innymi Thonet, Buzzi Space, Arper i CablePower, firma oświetleniowa nagrodzona MustHave na Łódź Design Festival. Dodatki to między innymi metalowe tacki HAY – geometryczne bryły w pastelowych kolorach.


Autor: KZ
Zdjęcia: Brovarna 4
Data publikacji: 22.10.2014 15:26

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.