archirama.pl

Architektura i architektura wnętrz. Rewitalizacja hotelu Victoria w Warszawie rozpoczęta.

Rewitalizacja architektury i architektury wnętrz hotelu Sofitel Warsaw Victoria rozpoczęta. Modernizację przejdą zarówno wnętrza restauracji, części pokoi i sale konferencyjne, a także fasada i podjazd.

Architektura i architektura wnętrz. Rewitalizacja hotelu Victoria w Warszawie rozpoczęta.

Hotel Victoria w Warszawie przechodzi modernizację

Fot: materiały prasowe

Rewitalizacja architektury i architektury wnętrz hotelu Sofitel Warsaw Victoria (tak brzmi obecnie nazwa hotelu Victoria) zakończy się latem przyszłego roku. Jako pierwsza zostanie odnowiona architektura wnętrz powierzchni ogólnodostępnych, w tym dwóch restauracji, baru, lobby i centrum konferencyjnego, a także prawie połowy pokoi.

Architektura wnetrz – projektantem Didier Gomez

Projektantem nowej architektury wnętrz jest architekt Didier Gomez, który zaprojektował m.in. wnętrza butików marek Louis Vuitton, Cartier, Yves Saint-Laurent, Celine czy też rezydencje gwiazd, m.in. Harrisona Forda i Pierre'a Bergé. Architekt odpowiedzialny jest także za wnętrza hoteli spod marki Sofitel w Paryżu i Rabacie.

Architektura wnętrz – inspirowana budynkiem hotelu Victoria

Jak twierdzi sam Dider Gomez inspiracją dla nowej architektury wnętrz był sam budynek hotelu Sofitel Warsaw Victoria, który dla niektórych jest jednym z symboli stolicy. Nowa architektura wnętrz hotelu nabierze bardziej współczesnego charakteru. Nowoczesne elementy wyposażenia oraz meble, a także paleta kolorów w naturalnych odcieniach beżu i brązu z akcentami pomarańczy oraz czernią scalą kompozycyjnie architekturę wnętrz.

Architektura wnętrz restauracji

Zakończono już modernizację architektury restauracji Canaletto i Hetmańska, które zostały połączone i zyskały nową nazwę Kitchen Gallery. W obecnej architekturze wnętrza dominuje biel, połączona z czernią, naturalnym kolorem drewna i żółtymi akcentami. Kitchen Gallery wyposażona została także w regały z książkami czy miejsca z kanapami przeznaczone do spotkań zarówno biznesowych jak i mniej formalnych.
Metamorfoza architektury wnętrza drugiej restauracji Le Restaurant rozpocznie się latem tego roku i zakończy jesienią. Po przemianie jej przestrzeń zacznie funkcjonować pod nową nazwą. Le Victoria Brasserie Moderne. Tu także dominująca będzie biel, połączona z odcieniami brązu i beżu. Na ścianach lustra imitujące okna optycznie powiększą przestrzeń.

Projekt remontowanych 161 pokoi opracowało Kaczmarek Studio

Docelowo zmodernizowana zostanie także architektura wnętrz 161 pokoi rozlokowanych na 3 piętrach hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Remont przejdą także korytarze w tej części obiektu a także 5 apartamentów. Za projekt rewitalizacji architektury wnętrz pokoi odpowiedzialne jest Kaczmarek Studio. Inspiracją stał się design lat 70., czyli okresu, w których powstał hotel  Sofitel Warsaw Victoria. Łóżka, które są najważniejszym elementem pokoju hotelowego, zostały wykończone tapicerowanymi zagłówkami przypominającym kamień. Zaprojektowane jest w formie paneli trójwymiarowych nawiązujących do elewacji hotelu oraz wkomponowanych w pokojach grafik, kontynuujących geometryczną interpretacje wzornictwa lat 70. Samą aranżację wnętrz utrzymana w spokojnej, kolorystyce, wzbogacono fioletowymi i złotymi akcentami.

Architektura – w przyszłym roku dalszy ciąg zmian

To nie wszystkie zmiany, jakie czekają Sofitel Warsaw Victoria. W przyszłym roku planowana jest modernizacja architektury wnętrz sal konferencyjnych, a także rewitalizacji fasady oraz podjazdu. Wszystkie renowacje zakończą się latem 2014 roku, a ich koszt wyniesie w sumie 8 mln euro.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.06.2013 16:42

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.