archirama.pl

Architektura wnętrz. Bryła Pixel- nowa siedziba Allegro w Poznaniu. Jak architekci z Ultra Architects zaprojektowali wnętrza siedziby największego serwisu aukcyjnego w Polsce. Galeria zdjęć

Architektura wnętrz.Nowa siedziba Grupy Allegro w Poznaniu została zaprojektowana przez architektów z pracowni JEMS a za jej aranżację wnętrz odpowiada studio Ultra Architects. Co ciekawe we wnętrzach bryły nowego biurowca Allegro powstało także przestronne przedszkole. Galeria zdjęć

Bryła Pixel- nowa siedziba Allegro w Poznaniu.  Jak architekci z Ultra Architects zaprojektowali wnętrza siedziby największego serwisu aukcyjnego w Polsce

Nowa siedziba Grupy Allegro w Poznaniu została zaprojektowana przez architektów z pracowni JEMS a za jej aranżację wnętrz odpowiada studio Ultra Architects. Co ciekawe we wnętrzach bryły nowego biurowca Allegro powstało także przestronne przedszkole. Galeria zdjęć

Fot: Jeremi Buczkowski, Juliusz Sokołowski

Architektura wnętrz. Bryła biurowca w Poznaniu, w którym swoją siedzibę ma największa polska firma z branży internetowej mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Budynek Pixel to jedna z pięciu brył, należących do kompleksu biurowego, zaprojektowanego przez pracownię Jems Architekci. Otwarta w tym roku siedziba Allegro to jeden z najnowocześniejszych biurowców, powstałych z ekologicznych materiałów. Za architekturę wnętrza bryły odpowiedzialni są natomiast architekci ze studia Ultra Architects - Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski. Myślą przewodnią projektantów wnętrza biurowca było uzyskanie nowoczesnego, otwartego i przyjaznego biura.

Nowoczesna bryła Pixel w Poznaniu

Bryła biurowca Pixel w Poznaniu to siedmiokondygnacyjny obiekt o powierzchni 12 tys. mkw. Budynek wyróżnia bardzo charakterystyczna architektura. Od strony północnej bryła  ma spokojną i płaską powierzchnię, natomiast od strony południowej na jej elewację składają się liczne, dwukondygnacyjne loggie, dzięki którym budynek uzyskał wygląd szachownicy. Jak podkreślają architekci z Ultra Architects to właśnie bryła budynka była głównym katalizatorem i inspiracją dla stworzenia projektu architektury wnętrza.

Architektura wnętrz bryły biurowca Allegro

Wewnętrzna przestrzeń wspólna biurowca, jest odbiciem zewnętrznej fasady obiektu. Została wydzielona za pomocą szaf, wykonanych z lakierowanej, sosnowej sklejki. Projekt bryły Pixel składa się zarówno z pokoi zamkniętych jak i z otwartej przestrzeni biurowej. Od strony północnej szafy ustawione są w rzędzie i stanowią jednocześnie ścianę, oddzielającą korytarz od miejsca pracy. Od południa natomiast co druga szafa jest cofnięta, przez co powstało wewnętrzne patio- miejsce wypoczynku i nieformalnych spotkań pracowników biurowca.

Przeczytaj więcej o nowej siedzibie Allegro w Poznaniu

Ekologiczna architektura siedziby Allegro

Duży nacisk w architekturze wnętrza budynku postawiono na zachowanie wszelkich standardów ekologicznych. Wykorzystano m.in. naturalne materiały wykończeniowe i ekologiczne technologie. Beton, który stanowi konstrukcję budynku jest nietynkowany, podobnie jak inne ściany murowane. Wszystkie użyte materiały w budowie i projektowaniu wnętrza zostały poddane jak najmniejszej liczbie obróbek, dzięki czemu wydatek energetyczny przy ich produkcji został ograniczony do minimum. Ponadto inwestorowi zależało na stworzeniu licznych przestrzeni publicznych (powstały ogólnodostępne zielone tarasy i ogrody na dachach budynków) a także na zorganizowaniu przedszkola i zapewnieniu punktu gastronomicznego. Powierzchnia zabudowy bryły budynku wynosi 2834,13 mkw,  powierzchnia użytkowa natomiast to 27 650,53 mkw. Całość prac wykonano w ciągu 21 miesięcy. 

Przedszkole w nowej siedzibie Allegro – ułatwienie dla pracowników

Wraz z nową siedzibą Grupy Allegro w Poznaniu powstało także przestronne przedszkole. Według założenia inwestora nowe przedszkole Allegro ma być udogodnieniem dla pracowników biurowca, pozwalającym pogodzić rolę rodzica z pracą zawodową. Projektem architektury wnętrza tego szczególnego miejsca zajęli się architekci z biura Ultra Architects. Aranżacja przestrzeni przedszkola, o powierzchni 400 mkw. została oparta na pomyśle zamknięcia niezbędnych funkcji pomocniczych dla sal zajęciowych w formie wielofunkcyjnego mebla. Stanowi on jednocześnie przegrodę pomiędzy salami a korytarzem. Mebel ten został tak zaprojektowany, aby dzieci, jako główni użytkownicy, miały bezpośredni dostęp do jak największej ilości półek. Ponadto mebel posiada zjeżdżalnię, tajne przejścia i kryjówki, dzięki czemu jest też miejscem zabaw. Tuż przy budynku przedszkola powstał także zielony plac zabaw dla dzieci.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: Jeremi Buczkowski, Juliusz Sokołowski
Data publikacji: 9.09.2013 10:06

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.