archirama.pl

Architektura wnętrz butiku Mercer w Warszawie od 370Studio

Współczesny architekt wnętrz działa na wielu płaszczyznach. To jednocześnie grafik i designer. Przykładem na to jest pracownia architektoniczna 370studio, która stworzyła nie tylko projekt architektury wnętrz butiku marki Mercer, ale również graficzną identyfikację wizualną firmy.

Wnętrze butiku i pracowni szycia na miarę marki Mercer w Warszawie. Autorami projektu sa architekci z 370Studio

Wnętrze butiku i pracowni szycia na miarę marki Mercer w Warszawie. Autorami projektu sa architekci z 370Studio

Fot: 370Studio

Kompleksowy projekt wnętrz butiku Mercer w Warszawie

Nowy butik marki Mercer miał powstać przy ul. Nowogrodzkiej 42 w Warszawie. Firma zajmuje się szyciem na miarę ekskluzywnych ubrań, m. in. garniturów kostiumów i butów. Lokal wymagał więc zarówno wyjątkowej architektury wnętrz, jak również identyfikacji wizualnej, aby dać o sobie znać potencjalnym klientom.

Zadania tego podjęli się młodzi architekci z pracowni 370Studio. Projektanci stworzyli aranżację butiku oraz serię projektów graficznych współgrających z wnętrzami i wizją firmy. Zaprojektowali logo, wizytówkę, kartę bonu upominkowego, a także elementy visual merchandising, czyli kreacji przestrzeni handlowej, do której należą witryny sklepowe i wszelkie ekspozycje.

Jeżeli chodzi o architekturę wnętrz, głównym wyzwaniem dla architektów było zmierzenie się z narożnym i mało funkcjonalnym lokalem. Za pomocą oświetlenia, kolorystyki i połączenia wyrafinowanego stylu z ekscentrycznymi dodatkami (np. postać białego psa uszytego z materiału) udało się osiągnąć cel. Przestrzenie utrzymane są w barwach szarości i bieli. Dodatki stanowią wyjątkowości tego miejsca. Są to m. in. designerskie żarówki zwisające na sznurkach i błyszczące na złoto lampy o charakterze industrialnym, znajdujące się nad recepcją. Ta wielowątkowość sprawia, że butik firmy Mercer Fashion prezentuje się wyjątkowo.

Po sukcesie marki Mercer Fashion w Warszawie, właściciel postanowił otworzyć kolejny salon szycia miarowego – w Poznaniu. Również tym razem pracownia 370Studio została zaproszona do współpracy.

Milena Glinojecka

Zdjęcia: 370Studio
Data publikacji: 19.02.2015 12:46

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.