archirama.pl

Architektura wnętrz. Drewniany apartament projektu SiT Grupa Projektowa

Apartament Światło&Drewno projektu SiT Grupa Projektowa to przykład wykorzystania naturalnych materiałów w architekturze wnętrza. Drewniane elementy wykończenia, naturalne tkaniny i neutralna kolorystyka sprawiają, że wnętrze jest klasyczne i bezpretensjonalne

Architektura wnętrz. Drewniany apartament projektu SiT Grupa Projektowa

W architekturze wnętrza salonu zamiast bieli użyto barw ziemi takich jak blade beże i zgaszone brązy. Białym akcentem jest jedynie stolik kawowy. Główną ścianę w salonie wykończono naturalnym drewnem.

Fot: materiały prasowe

Autorem architektury wnętrz apartamentu Światło&Drewno jest warszawskie studio SiT Grupa Projektowa. Właściciele chcieli aby architekci stworzyli przytulne wnętrze mieszkania bazujące na naturalnych materiałach. Architektura wnętrza mieszkania została zaprojeotwana elementów z drewna, skóry i alcantary. Nowoczesną stylistykę podkreslają miękkie, puszyste materiały i elementy ozdobne takie jak zdjęcia z motywami kwiatowymi. Kolorystyka aprtamentu bazuje na czystej bieli, słomkowych żółcieniach i szarościach, dzięki czemu wnętrze wydaje się przestronniejsze niż jest w rzeczywistości.

Otwarta kuchnia w bieli

Dominująca barwą w otwartej na salon kuchni jest biel. Kolor ten obecny jest na frontach drzwiczek kuchennych, krzesłach, stole w jadalni oraz wykończonej żywica posadzce. Architektura wnętrza kuchni zaprojektowane w nowoczesnej stylistyce przełamana jest jedną ze ścian przeobrażoną w witrynę wykonaną z naturalnego, matowego dąb bielonego.

Architektura wnętrza: salon wykończony naturalnym drewnem

W architekturze wnętrza salonu zamiast bieli użyto barw ziemi takich jak blade beże i zgaszone brązy. Białym akcentem jest jedynie stolik kawowy. Główną ścianę w salonie wykończono naturalnym drewnem. Nietypowym rozwiązaniem architektonicznym jest plafon, który początek ma na suficie, a koniec na ścianie z telewizorem. Przedpokój w zasadzie w całości wykończony jest matowym drewnem. Drewniane kasetony przełamują monotonię płaszczyzny. Ciekawym rozwiązaniem jest zaprojektowana przez SiT Grupę Projektową wnęka z siedziskiem obita pikowaną alcantarą w kolorze piaskowym.

Łazienka z dwustronnym kominkiem

Architektura wnętrz łazienki zdominowana jest przez wolno stojącą wannę z masywną baterią wychodzacą bezpośrednio z posadzki. Łazienkę od sypialni odziela ściana wykończona pikowaną skórą. Dwustronny biokominek umożliwia kontakt wzrokowy między sypialnią a łazienką. Za całość prac związanych z drewnem w apartamencie odpowiedzialna była manufaktura Wirchomski.

Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 17.12.2013 16:58

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.